Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2017 15:00
Diego Maradona vs. PES 2017
2483V

PES 2017. Diego Maradona nie jest zadowolony ze swojego udziału w grze – szykuje się pozew

Diego Maradona ma najlepsze lata już dawno za sobą, ale legendarny reprezentant Argentyny lubi przypominać o sobie mediom z całego świata. Jego najnowszy post mógł wywołać małą burzę w Konami.

PES 2017 to najnowsza piłka nożna od Konami, która debiutowała w ubiegłym roku na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksach One, Xboksach 360 i komputerach osobistych. Propozycja Japończyków zgarnęła oceny na poziomie 85%.

PES 2017 w Encyklopedii PPE.pl

Konami pewnie już przygotowuje się do wielkiej prezentacji PES 2018, ale Japończycy mają mały problem. Sprawą ubiegłorocznej edycji zainteresował się Diego Maradona, któremu nie spodobała się jego facjata w grze:

„Usłyszałem wczoraj, że japońska firma Konami używa mojego wizerunku do gry PES 2017. Niestety, mój prawnik Matias Morla rozpocznie odpowiednie czynności prawne. Mam nadzieję, że nie jest to kolejne oszustwo.”

Wizerunek piłkarza pojawił się w trybie myClub, gdzie gracze mogą tworzyć własne zespoły marzeń z byłych i aktualnych zawodników. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że taka firma jak Konami powinna zadbać o najmniejsze licencje wcześniej. Jak widać Maradona nie odnotował stosownego przelewu, więc postanowił zainteresować się sprawą.

Diego Maradona vs. PES 2017

Klikając na grafikę zobaczycie post w pełnej rozdzielczości

Tagi: diego maradona Konami pes 2017