Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2017 14:01
Wiedźmin 4 kiedyś przyjdzie
10581V

Wiedźmin 4 to pewniak. CD Projekt RED nie zapomni o tym uniwersum i możemy liczyć na nowe gry

CD Projekt RED skupia się teraz na Gwincie i Cyberpunk 2077, ale możemy mieć pewność, że kiedyś studio ponownie opowie graczom historię w świecie Geralta niezwiązaną głównie z kartami. Na spotkaniu z inwestorami padły bardzo znaczące słowa.

Już wczoraj przedstawiałem naszym czytelnikom dokładne wyniki wygenerowane przez CD Projekt RED. Nie miałem okazji oglądać całego raportu przedstawionego przez studio, ale w wolnej chwili nadrobiłem materiał – podczas sesji pytań i odpowiedzi padają bardzo ciekawe sformułowania.  

CD Projekt przedstawił raport finansowy. Olbrzymi zysk i wybitny wynik Wiedźmina!

Czy ktokolwiek zabija kurę znoszącą złote jaja? Nie. CD Projekt RED również nie zamierza wybić wszystkich Wiedźminów i skupić się na kolejnych, nowych markach. Aktualnie firma przygotowuje Gwinta oraz Cyberpunk 2077, ale możemy mieć pewność, że studio powróci do tego uniwersum i nie tylko dla kolejnych kart.

Na spotkaniu z inwestorami padło znaczące pytanie – czy faktycznie projekt Wiedźmin warto zamykać? Adam Kiciński, prezes zarządu firmy CD Projekt, wytłumaczył, że Gwint również jest częścią uniwersum, ale gdy został dopytany o standardową kontynuację powiedział:

„Wiedźmin został zaprojektowany jako trylogia. Trylogia nie może mieć czwartej części, natomiast my bardzo lubimy ten świat i zainwestowaliśmy w niego 15 lat życia, bardzo dużo pieniędzy. Pomyślimy pewnie.”

Mało? Prezes CD Projektu w kolejnych słowach wytłumaczył, że to jego firma ma prawa do gry i nikt nie zamierza ich porzucać:

„My myślimy racjonalnie. Czasami mamy dziwne pomysły, ale zasadniczo myślimy racjonalnie. Mamy pełne prawa do gier, one są nasze. Włożyliśmy w promocje ogromne pieniądze, brand jest bardzo silny. Proszę sobie sami odpowiedzieć.”

Oczywiście CD Projekt nie może teraz powiedzieć „tak, za 5 lat będzie Wiedźmin 4”, ale możemy mieć pewność, że studio w bardzo rozsądny sposób dysponuje serią. Twórcy nie zamierzają zamęczyć nas kolejnymi przygodami Geralta i odcinać kupony co rok. To świetna taktyka.

Teraz przyjdzie karcianka, później Cyberpunk, a następnie…  Adam Kiciński mówi między wierszami, ale jednocześnie podkreśla:

„My musimy bardzo uważnie formułować przekaz”

Materiał: Grupa CD PROJEKT - wyniki finansowe za 2016 r.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/03/30/cd-projekt-cyberpunk-2077-development-witcher-4-new-game/

Tagi: adam kiciński CD Projekt RED wiedźmin wiedźmin 4