Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.03.2017 16:51
Scarlett Johansson w Ghost in the Shell
2017V

Ghost in the Shell. Recenzje zapowiadają świetne kino akcji z miałką fabułą

Już dzisiaj pierwsi miłośnicy uniwersum Ghost in the Shell zobaczą ekranizację, w której główną rolę odgrywa Scarlett Johansson. Film został oceniony przez redakcje, więc możemy zapoznać się z pierwszymi opiniami.

Ghost in the Shell doczekało się wielkiej ekranizacji, za którą odpowiada Rupert Sanders (m.in. Snow White and the Huntsman). Historię w tym wypadku przygotowała trójka scenarzystów – Jamie Moss (m.in. Street Kings), Jonathan Herman (Straight Outta Compton) oraz William Wheeler (m.in. The LEGO NINJAGO Movie). Film właśnie debiutuje w polskich kinach.

Ghost in the Shell. Nowy zwiastun i prezentacja masek z filmu

Długo czekaliśmy na ekranizację Ghost in the Shell i choć film nie zbiera samych pozytywnych opinii, to jednak potrafi przykuć do ekranu. Wśród pierwszych recenzji powiela się opinia, że opowieść jest przeładowana akcją i trudno tutaj o nudę. Twórcy skaczą z jednej sceny walki do drugiej, by już po chwili wpaść do kolejnego pokoju, gdzie również widz obserwuje pojedynek. To wszystko zostało upiększone toną efektów, które po prostu dobrze się ogląda.

Intensywność przygody jest największym plusem, ale zarazem minusem ekranizacji, bo przez ukierunkowanie na „jeden typ rozrywki” w Ghost in the Shell trudno odnaleźć mocniejszą opowieść, czy też emocji. Mike McCahill z redakcji "Indiewire" jest zdania, że film został pozbawiony większej fabuły. Najwięksi fani uniwersum mogą być zawiedzeni, ponieważ przygoda nie rozszerza w żaden sposób całego świata, a tylko w bezpieczny sposób korzysta z wykreowanych motywów.

Ben Croll z „The Wrap” choć zachwyca się całą prezentacją i odwzorowaniem realiów, czy też nawet znanych scen z Ghost in the Shell to jednak dostrzega właśnie wielką zachowawczość.

Tak prezentują się pierwsze oceny:

  • 80 - The Telegraph
  • 80 - Variety
  • 67 - Indiewire
  • 60 - Total Film
  • 60 - The Guardian
  • 60 - Empire
  • 60 - TheWrap
  • 50 - Screen International
  • 50 - The Hollywood Reporter

Na deser możecie spojrzeć na 9 minut przedstawionych przez PlayStation:

Tagi: film ghost in the shell oceny recenzje