Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.03.2017 08:18
Final Fantasy XV. Niedługo zwiedzimy śnieżną krainę. Zwiastun DLC ukryty w Episode Gladiolus
436V

Final Fantasy XV. Niedługo zwiedzimy śnieżną krainę. Zwiastun DLC ukryty w Episode Gladiolus

Można dyskutować nad tym czy poziom trudności w jednym z rozdziałów Final Fantasy XV był zbyt wysoki. Faktem natomiast jest, że gra aż prosiła się o rozbudowanie pewnych wątków fabularnych. Square Enix zadbało o takie atrakcje.

Wczoraj donosiliśmy, że najnowsza aktualizacja Final Fantasy XV, która została już opublikowana, zawiera nie tylko zmiany w balansie gameplayu, które upraszczają wyzwanie w 13 rozdziale przygody. Okazało się, że japońscy deweloperzy dołożyli również nową ścieżkę fabularną, w której można wcielić się w Gladiolusa, dzięki alternatywnemu rozdziałowi Chapter 13, Verse 2. To wszystko całkowicie za darmo.

Final Fantasy XV w Encyklopedii PPE.pl

Pewne atrakcje są jednak oczywiście płatne. Chodzi o Episode Gladiolus, czyli rozszerzenie wprowadzające do gry zupełni nowy scenariusz, ze świeżymi lokacjami, w którym główne skrzypce gra tytułowy drągal.

DLC Episode Gladiolus, które zostało udostępnione najpierw w australijskiej cyfrowej dystrybucji, zapewnia kilka godzin zabawy. Niektórzy już zdołali zaliczyć wyzwanie. Na końcu przygody gracze dokonali ciekawego odkrycia. Okazuje się, że Square Enix umieściło w finalnej fazie DLC zwiastun Episode Prompto, czyli rozszerzenia Final Fantasy XV, które trafi na rynek w okolicach czerwca.

Wygląda na to, że w Episode Promtpo pohasamy w głębokim śniegu. To miła odmiana od spalonych słońcem krajobrazów z głównej kampanii Final Fantasy XV.

Tagi: