Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 18:00
Bohaterka ze StarCrafta
2732V

StarCraft: Remastered po polsku! Blizzard zadba o lokalizację

Od wczoraj napływają do nas kolejne informacje dotyczące StarCraft: Remastered. Produkcją na pewno zaciekawi się wielu Polaków, którzy mogą dodatkowo zainteresować się rodzimą lokalizacją.

StarCraft debiutował pierwotnie w 1998 roku, a jak wiadomo w tak odległej rzeczywistości nie mogliśmy liczyć na lokalizację wszystkich produkcji. Blizzard nie zdecydował się zadowolić Polaków, ale teraz firma postanowiła zmienić zdanie.

StarCraft: Remastered w Encyklopedii PPE.pl

Jeszcze w tym roku wszyscy miłośnicy RTS-ów zapoznają się z odpicowanym StarCraft: Remastered. Nie możemy w tym wypadku liczyć na nowe historie, ale tytuł otrzyma poprawioną grafikę (wciąż 2D, ale z wyższym poziomem detali), kampanie zostaną wzbogacone o nowe ilustracje, pojawi się ulepszona oprawa dźwiękowa (z dialogami postaci) oraz twórcy zadbają o wsparcie dla ośmiu nowych wersji językowych. Istotne zmiany pojawiły się w przypadku rozgrywki sieciowej, która zostanie dostosowana do dzisiejszych standardów (zaawansowany matchmaking, zapis stanu rozgrywki w chmurze, system powtórek, szybka zmiana ustawień klawiatury, szybki dostęp do fanowskich map).

Właśnie w przypadku języków pojawia się bardzo ciekawa informacja. Blizzard potwierdził, że gra będzie dostępna w angielskiej, francuskiej, brazylijskiej, portugalskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjskiej, koreańskiej, chińskiej, japońskiej i… Polskiej wersji językowej!  

Produkcji w tej sytuacji otrzyma przynajmniej(!) przetłumaczone napisy, ale znając przedstawicieli z Zamieci, firma może pokusić się nawet o wydanie większej gotówki na nagranie dialogów. W końcu na rynek zawita legendarna pozycja.

Nie możemy dodatkowo zapomnieć, że StarCraft: Remastered będzie po części darmowy. Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje bezpłatna wersja, która nie będzie posiadać ulepszeń pod względem grafiki, ale zaoferuje rozgrywkę z między innymi ulepszonym matchmakingiem. Płatna edycja zadebiutuje na rynku latem i od tego czasu obie pozycje będą działać na jednym serwerze.

Materiał: StarCraft Remastered Announcement

Tagi: Blizzard pc StarCraft: Remastered