Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 14:27
Okładka Planescape: Torment
698V

Planescape: Torment może powrócić w upiększonej wersji. Trwa tajemnicze odliczanie

Moda na odgrzewanie znanych i cenionych produkcji nie maleje. Według ostatnich plotek jeszcze w tym tygodniu ma zostać zaprezentowana upiększona wersja Planescape: Torment. Aktualnie trwa tajemnicze odliczanie.

Planescape: Torment to legendarny RPG przygotowany przez Black Isle Studios. Gra zadebiutowała aktualnie wyłącznie na komputerach osobistych i w 1999 roku zgarnęła oceny na poziomie 91%. Tytuł był w swoim czasie wzorem dla wielu kolejnych produkcji.

Planescape: Torment w Encyklopedii PPE.pl

Pod koniec lutego byliśmy świadkami wielkiej premiery Torment: Tides of Numenera. Najnowsza opowieść inXile entertainment to duchowy spadkobierca Planescape: Torment. Choć autorzy nie mogli wykorzystać znanego uniwersum, to od początku kreowali pozycję, która czerpała garściami z tego wielkiego hitu.

Dość niespodziewanie w Sieci pojawiła się strona PlanEscape.com, która odlicza do jutra, 22:00. Co wydarzy się o tej godzinie? Wielu graczy przypuszcza, że właśnie w tym momencie zostanie zaprezentowany remaster Planescape: Torment.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że informację o witrynie podało studio Beamdog, czyli kanadyjska formacja, która przygotowała MDK2 HD (2012), Baldur's Gate: Enhanced Edition (2012), Baldur's Gate II: Enhanced Edition (2013), czy też Icewind Dale: Enhanced Edition (2014). Deweloperzy do niedawna pracowali nad Baldur's Gate: Siege of Dragonspear (premiera 31 marca).

Trudno oczekiwać pełnego remastera, ale na pewno odświeżona odsłona może posiadać ładniejszą oprawę, a dodatkowo autorzy mogą zadbać o małe dodatki fabularne.

Materiał: Planescape: Torment - Trailer

Źródło: http://www.game-debate.com/news/22579/it-looks-as-if-planescape-torment-enhanced-edition-is-about-to-be-announced-by-beamdog

Tagi: Black Isle Studios Planescape: Torment Plotka remaster