Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 26.03.2017 10:36
StarCraft: Remastered. Odświeżony klasyk Blizzarda już niebawem
2646V

StarCraft: Remastered. Odświeżony klasyk Blizzarda już niebawem

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni. Blizzard robi ukłon w stronę fanów StarCrafta i niebawem udostępni im odświeżoną wersję na wskroś kultowego RTS-a. W Korei Południowej strzelają korki od szampana.

Gdzieniegdzie w Polsce pewnie też - sam znam typa, który na Battle.net przepalał dwie paczki szlugów przez noc, niezłomnie prowadząc Protosów, rushując Zergami albo spamując mapę Battlecruiserami Terran. Noc w noc przez długie miesiące. Szaleństwo.

StarCraft HD zostanie ujawniony w najbliższy weekend?

StarCraft: Remastered to pakiet, który łączy w sobie oryginalną grę Blizzarda z 1998 roku i wydany do niej dodatek pt. Brood War. W obu przypadkach deweloper pokusił się o podciągnięcie grafiki do standardu 4K UHD, nie tykając przy tym znanej i kochanej przez miliony mechaniki. Bez zmian pozostanie także uważany przez wielu za świętość balans rozgrywki. Ponadto odświeżona wersja pozwoli przybliżać i oddalać kamerę, by cieszyć oczy nową warstwą detali na budynkach i jednostkach.

Kopa doczeka się także warstwa sieciowa - bez dwóch zdań rdzeń StarCrafta - gdzie Blizzard obiecuje graczom zaawansowany matchmaking, rozbudowane opcje łączności z własną usługą online, a nawet sejwy w chmurze dla kampanii.

StarCraft: Remastered ukaże się latem tego roku tak na komputery klasy PC i Mac w nieokreślonej jeszcze cenie. Warto przy tym dodać, że stare, ale jare StarCraft Anthology wraz z wersją 1.18 udostępniane będzie zupełnie za darmo.

Tagi: