Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2017 17:28
Xbox One i kontroler
3784V

Project Scorpio. Gry first-party są kluczowe, a Microsoft ma wielkie plany

Microsoft nie rozpieszcza specjalnie graczy w pierwszych miesiącach 2017 roku, ale wiele na to wskazuje, że firma po prostu w tym wypadku chce się skupić na nadchodzących miesiącach. Phil Spencer podczas ostatniej rozmowy z fanami nie ukrywał wielkich planów.

Amerykańska korporacja przyzwyczaiła graczy do serwowania fantastycznych gier. Od początku życia Xboksa One na rynku debiutowały mocne tytuły i dopiero na początku 2017 roku jesteśmy świadkami małej zadyszki. Możemy jednak śmiało sądzić, że jest to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy.

Project Scorpio. GameStop pod wrażeniem mocy i firma oczekuje sporej sprzedaży w 2017 roku

Posiadacze Xboksów One mogą czuć się odrobinę zawiedzeni ostatnimi miesiącami. Microsoft wyraźnie skupił się na drugiej połowie roku, ale możemy mieć pewność, że firma nie zapomina o grach.

Phil Spencer podczas ostatniej rozmowy z fanami na Twitterze zaznaczył, że jego zespół koncentruje się na grach first-party:

„Jesteśmy bardzo skoncentrowani na grach first-party. Jestem ostrożny w zapowiadaniu czegokolwiek, ale wiem, że silne gry 1P są kluczowe.”

Szef marki Xbox podkreślił, że to właśnie te pozycje są niezbędne na premierę Projectu Scorpio, ponieważ nowa platforma musi posiadać gry na odpowiednim poziomie. Możemy również sądzić, że to właśnie wewnętrzne studia Microsoftu będą potrafiły ujarzmić sprzęt i tym samym zaoferują najmocniejsze tytuły.

Na tegorocznym E3 na pewno nie zabraknie „gier Microsoftu”, bo Spencer już teraz zapowiada, że studia first-party będą istotne podczas całej konferencji. Co ciekawe, Phil w ostatnim czasie wyruszył na wycieczkę do Japonii, gdzie miał okazję spotkać się z deweloperami, którzy chcą i będą tworzyć gry na Xboksy – przedstawiciel Microsoftu dał jasno do zrozumienia, że możemy spodziewać się nowych jRPG-ów, które trafią na Xboksy One i Project Scorpio.  

Materiał: Xbox - Project Scorpio

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-23-xbox-first-party-is-critical-for-scorpio-says-spencer

Tagi: microsoft Phil Spencer project scorpio xbox one