Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 14:29
Bohater Wonder Boy: The Dragon’s Trap
427V

Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Data premiery i zwiastun prezentujący Wonder Girl

Sympatycy klasycznego „Cudownego Chłopca” powinni szykować się na odświeżoną przygodę. Francuskie Lizardcube potwierdziło datę premiery Wonder Boy: The Dragon’s Trap i zapowiedziało wrzucenie do gry bohaterki.

Wonder Boy: The Dragon’s Trap to zupełny remake klasycznej platformówki 2D z 1989 roku. Gra w swoim czasie została doceniona przez wielu graczy, więc francuskie Lizardcube postanowiło przygotować odświeżoną wersję.

Wonder Boy: The Dragon’s Trap w Encyklopedii PPE.pl

Głównym bohaterem produkcji jest oczywiście tytułowy chłopiec, który pewnego dnia postanowił zabić smoka, ale ten uczynek sprawił, że protagonista został zamieniony w człekokształtną jaszczurkę. Następnie heros wyrusza w długą podróż chcąc powrócić do swojego normalnego życia.

Twórcy w tym wypadku nie zmieniają głównej idei zabawy. To nadal bardzo rozbudowana i przyjemna platformówka, w której gracz przemierza kolejne lokacje, walczy z napotkanymi przeciwnikami i rozmawia z postaciami.

Studio zadbało jednak o zupełne odświeżenie oprawy, a jednocześnie wrzuciło do gry tryb 8-bitowy. W tym drugim wariancie otrzymamy grafikę, która przypadnie do gustu wszystkim sympatykom retro.

Lizardcube potwierdziło, że Wonder Boy: The Dragon’s Trap zadebiutuje na rynku 18 kwietnia i od samego początku otrzymamy możliwość wcielenia się w Wonder Girl. Będzie to wyłącznie kosmetyczna zmiana.

Materiał: Wonder Boy: The Dragon's Trap - Wonder Girl Trailer 

Tagi: data premiery Lizardcube Wonder Boy: The Dragon's Trap zwiastun