Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.03.2017 08:21
Sprzedaż Nintendo Switch. "Switch może prześcignąć nawet Wii". W sklepach wciąż brakuje towaru
2930V

Sprzedaż Nintendo Switch. "Switch może prześcignąć nawet Wii". W sklepach wciąż brakuje towaru

Nintendo Switch otrzymało ostatnio kilka ciosów - gracze wytykają Nintendo, że nie do końca przemyślało konstrukcję swojego sprzętu (głównie w zakresie Joy-Conów, ale również w związku ze zwolnieniami framerate'u). Najwyraźniej jednak nie przeszkadza to konsumentom.

Jak sprzedaje się Nintendo Switch? Patrząc na stan towaru w amerykańskich sklepach można powiedzieć, że bardzo dobrze. Aktualnie trudno jest znaleźć Nintendo Switch w sklepach, w Stanach Zjednoczonych.

Nintendo Switch. Rozwiązywanie problemów

Taką sytuację potwierdza Eric Bright z GameStop, który powiedział, że póki co Switch sprzedaje się fenomenalnie.

"Switch to odmieniająca świat technologia. Sprzedaż konsol jest fenomenalna. Start jest tak dobry, że Switch może prześcignąć nawet Wii" - powiedział Eric Bright z GameStop.

GameStop spodziewa się świeżej dostawy konsol dopiero w tym tygodni. Tu jednak zagwozdka, bo okazuje się, że Nintendo Switch będzie można kupić tylko odwiedzając osobiście jeden z oddziałów firmy a nie poprzez sklep internetowy. Dostawa towaru ma być niewystarczająca, by obsłużyć wszystkich zainteresowanych.

Nintendo twierdzi, że zwiększy dwukrotnie produkcję Switch, by odpowiedzieć na zapotrzebowanie. Firma planuje w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy wyprodukować ok. 16 mln konsol.

Wg prognoz analityków rynkowych z SuperData japońskiej firmie powinno udać się sprzedać 5 milionów Switchów do końca bieżącego roku. Z pewnością w powodzenie konsoli wierzą inwestorzy. Nintendo zalicza kolejne wzrosty na giełdzie papierów wartościowych.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-21-nintendo-increasing-us-switch-shipments

Tagi: Nintendo nintendo switch sprzedaż switch usa