Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.03.2017 10:00
Mass Effect: Andromeda. Fala zwolnień i złe warunki pracy - były pracownik żali się na BioWare
4798V

Mass Effect: Andromeda. Fala zwolnień i złe warunki pracy - były pracownik żali się na BioWare

Glassdoor to portal, który gromadzi informacje o pracodawcach. Wpisy zostawiają sami użytkownicy, oceniając warunki pracy w danym miejscu. Jakiś czas temu oberwało się tam BioWare.

Oczywiście trudno zweryfikować informacje, które są wpisywane na portalu Glassdoor, ale w świetle narzekań na jakość Mass Effect: Andromeda można powiedzieć, że faktycznie coś złego musi dziać się w biurach BioWare.

Recenzja Mass Effect: Andromeda

Jeden z pracowników BioWare, który - jak twierdz - pracował w studiu przez ponad 5 lat, jako "artysta VFX" nie zostawia suchej nitki na firmie umiejscowionej w Montreal. Autor narzeka m.in. na trudne warunki pracy, ciągłe zwolnienia i konflikty na linii BioWare Edmonton - BioWare Montreal.

" - Symbioza między BioWare Edmonton i Montreal została złamana. Wciąż pojawiają się konflikty na tym polu.

- Studio straciło 13 kluczowych pracowników (game designerów, programistów itd) przez 5 lat, którzy tworzyli Mass Effect w BioWare Montreal. W Edmonton zwolniono 3 kluczowe osoby. Z firmy wyrzucane są osoby, "niekompatybilne" ze stylem rządzenia firmy.

- Nową taktyką firmy na pozbywanie się ludzie jest korzystanie z programu "Ulepszania Wydajności". W ten sposób wyrzucono kolejne 10 pracowników z Montreal.

- "Crunch", który trwa przez ponad 2 miesiące. Firma płaci za lunch, ale na posiłek jest dziennie tylko 30 minut i wracasz do klawiatury.

- Szantażowanie i złośliwości. Sekcja HR w BioWare Montreal nie pomaga w rozwiązywaniu problemów.

- Wiele dodatków pracowniczych zostało zredukowanych ze względu na przeciągający się czas produkcji.

Były pracownik nie ukrywa, że pracował w ostatnich latach nad "Mass Effect" i śmiało można powiedzieć, że chodzi tu o Andromede. Być może właśnie nieciekawe warunki pracy przyczyniły się do nie najlepszego stanu, w którym znajduje się obecnie ta produkcja.

Źródło: https://www.glassdoor.ca/Reviews/Employee-Review-BioWare-RVW11370424.htm

Tagi: biowaare ea Mass Effect Mass Effect: Andromeda