Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2017 19:44
David Meyler FIFA 17
1654V

FIFA 17. Profesjonalny piłkarz losuje swoją kartę w FIFA Ultimate Team

Zamiłowanie piłkarzy do kolejnych odsłon serii FIFA nie jest specjalną tajemnicą. EA Sports organizuje nawet turnieje, na których zawodnicy z czołowych lig mogą prezentować swoje umiejętności. Przypadek Davida Meylera jest jednak odrobinę inny, ponieważ zawodnik Hull City jest jednocześnie aktywnym streamerem.

David Meyler to Irlandczyk występujący na pozycji pomocnika w Hull City. Trudno w tym wypadku mówić o wyjątkowym talencie – jego aktualna wycena przez specjalistów z Transfermarkt wynosi zaledwie 2,5 mln euro. Wspominam o nim nie z powodu jego umiejętności boiskowych, bo piłkarz angielskiej Premier League jest aktywnym zawodnikiem FIFA 17.

FIFA 17 w Encyklopedii PPE.pl

I pisząc „aktywnym zawodnikiem” mam na myśli systematyczne streamowanie rozgrywki, wrzucanie swoich materiałów na YouTube (ponad 100 tysięcy subskrybentów!) i wzięcie udziału w kilku turniejach. Możemy śmiało powiedzieć, że piłkarz radzi sobie dobrze na cyfrowych i prawdziwych boiskach.  

Wczoraj Meyler prowadził kolejną transmisję live-stream, podczas której grał w FIFA Ultimate Team. Standardowo Irlandczyk otwierał paczki i w jednej trafił na… Samego siebie. Z okazji Dnia Świętego Patryka w grze znalazły się specjalne karty Irlandczyków i na jednej pojawił się właśnie pomocnik Hull City.

Zapewne karta nie trafi do jego podstawowego składu, ale bez wątpienia jesteśmy świadkami bardzo sympatycznej sytuacji. Warto na pewno wspomnieć, że Meyler jest wspierany przez EA Sports, organizuje konkursy dla widzów, a nawet rywalizuje z profesjonalnymi eSportowcami.

Materiał: David Meyler packing David Meyler

Tagi: