Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.03.2017 11:20
Ranking sprzedaży gier w USA: GTA V nadal na podium. Luty rozczarowuje
824V

Ranking sprzedaży gier w USA: GTA V nadal na podium. Luty rozczarowuje

Wiemy już od tygodnia, że PlayStation 4 ponownie zatriumfowało w Stanach Zjednoczonych. Konsola Sony była najlepiej sprzedającym się hardwarem do grania w lutym 2017 r. Pytanie jak wyglądała sprzedaż gier?

Grupa NPD, zbierająca co miesiąc informacje dotyczące sprzedaży konsol i gier w USA, opublikowała najnowsze wyniki, dotyczące lutego 2017 r. Jak podawano tydzień wcześniej to PlayStation 4 ponownie było najlepiej rozchodzącym się sprzętem w Stanach Zjednoczonych. Xbox One uplasował się na drugim miejscu.

GTA V. Kody do gry

Jeśli chodzi o sprzedaż gier to bezkonkurencyjne było For Honor. Średniowieczna gra akcji Ubisoftu, zajęła pierwszą lokatę w rankingu dotyczącym popularności gier w lutym 2017 r. Świetny wynik zaliczył także Resident Evil VII. Największe zaskoczenie to z pewnością sprzedaż Grand Theft Auto V. Ten można powiedzieć, że leciwy już tytuł, nadal rozchodzi się niesamowicie dobrze - lepiej od NBA 2K17, Call of Duty: Infinite Warfare, Battlefield 1 i Nioh.

Ranking sprzedaży gier w USA, w lutym:

  1.     For Honor
  2.     Resident Evil VII: Biohazard
  3.     Grand Theft Auto V
  4.     NBA 2K17
  5.     Call of Duty: Infinite Warfare
  6.     Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  7.     Madden NFL 17
  8.     Battlefield 1
  9.     Nioh
  10.     Overwatch

Niestety przemysł gier w USA zalicza kolejne spadki. Sprzedaż hardware'u zmalała aż o 30% rok do roku. Zainteresowanie grami spadło natomiast o 14%. Summa summarum branża notowała w lutym wpływy w wysokości 724 milionów dolarów (w lutym 2016 roku wpływy wynosiły 918 milionów dolarów).

Tagi: For Honor npd ps4 sprzedaż usa xone