Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.03.2017 12:58
Silent Hill. Autor Piramidogłowego podzielił się grafiką ze skasowanej gry
796V

Silent Hill. Autor Piramidogłowego podzielił się grafiką ze skasowanej gry

Niedawno dowiedzieliśmy się, że studio Climax (autorzy Silent Hill Origins) pracowało nad odsłoną Silent Hill na PlayStation 3. Okazuje się, ze Konami miało w zanadrzu jeszcze jedną odsłonę marki. O skasowanej produkcji postanowił pokrótce wypowiedzieć się dyrektor kreatywny Masahiro Ito.

Masahiro Ito to artysta odpowiedzialny za rewelacyjne projekty potworów i za lokacje z serii Silent Hill. Autor wyróżnił się szczególnie przy okazji tworzenia Silent Hill 2, projektując ikonę całej marki, czyli Piramidogłowego.

Skasowana gra Silent Hill od Climax

Niestety autor nie stworzy już więcej prac do serii Silent Hill, bo wygląda na to, że Konami nie jest zainteresowane jej kontynuacją. Drugim problemem jest oczywiście rozstanie się Masahiro Ito z Konami. Obecnie autor pracuje jako wolny strzelec, podejmując się zleceń dla różnych firm. Ito ujawnił na swoim Twitterze grafikę, którą przygotowywał do skasowanej gry Silent Hill.

"To jedna z grafik koncepcyjnych do nowego Silent Hill, którą narysowałem w 2013 r. Początek jej historii".

Gra, która powstawała w 2013 roku? Artysta oczywiście nie chce ujawnić na forum publicznym, o jaki dokładnie projekt chodzi. Zapewne Konami szykowało produkcję już na PlayStation 4 (w końcu aktualna konsola Sony trafiła na rynek w 2013 roku). Szkoda, że nic z tego nie wyszło...

Tagi: