Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2017 15:12
Prey - tyfony nowa rasa
974V

Prey. Przewodnik po Tyfonach pokazuje przerażające bestie

Bethesda właśnie opublikowała jeden z najciekawszych materiałów z Prey. Zainteresowani otrzymali właśnie możliwość zapoznania się z Tyfonami, czyli bestiami, które miały pomóc ludzkości.

Prey to zupełnie nowa opowieść przygotowana przez Arkane Studios. Autorzy Dishonored tym razem otrzymali możliwość rozwinięcie marki, która została zapoczątkowana w 2006 roku, ale deweloperzy postanowili zresetować IP.

Graliśmy w Prey. Tajemnica, którą chce się odkryć

Najnowsza opowieść to zupełny reboot. Głównym bohaterem opowieści został Morgan Yu, który jako jeden z wielu miał pomóc ulepszyć naszą rasę. Naukowcy na pokładzie Talos I rozpoczęli badania, które miały ulepszyć ludzkość, jednak zamiast wielkiego sukcesu, jest jeszcze większe zagrożenie. Badacze trzymali w zamknięciu tajemnicze „tyfony”, ale bestie zdołały uciec.

Tyfony to tajemnicza obca rasa, która została dokładnie zaprezentowana na poniższym filmie. Deweloperom zależało na stworzeniu unikalnych postaci - nie kolejnych klonów z innych pozycji. W tej sprawie wypowiedział się Ricardo Bare, główny projektant:

„Chcieliśmy uniknąć, jak to ujął Raf [Colantonio], motywu «orków z bronią laserową». Nie chcieliśmy brnąć w piechotę z blasterami czy gąbkowate, obślizgłe, krwawe potwory. Zamiast tego celowaliśmy w coś, co byłoby otoczone aurą tajemniczości, nieprzeniknienia i zjawiskowości. Zajęło nam to trochę czasu, ale doszliśmy do wniosku, że fizjonomia tyfonów powinna być amorficzna. Mają być czymś, co trudno pojąć, budzić w graczu lęk, sprawiać, żeby nie miał pojęcia, co tym istotom może chodzić po głowie."

Trzeba mieć świadomość, że w tym wypadku będziemy walczyć nie ze zwykłym mięsem armatnim, ponieważ zespołowi zależało na dokładnym rozplanowaniu przeciwników. Przykładowo na początku spotkamy „mima”, czyli zwykły zwiad, jednak gdy oponenci zbiorą energię, to mogą wspólnymi siłami przeistoczyć się w większego „splatacza”. Ten znowu może tworzyć nowe fantomy lub atakować kolorową, łykowatą substancją.  

„Mimy zaatakują ludzi, pochłaniając ich świadomość, esencję życiową, co spowoduje, że obcy zaczną się rozmnażać. Splatacz znajdzie następnie pozostawione przez mimy resztki, ludzkie szczątki, które przemieni w istotę-strażnika zwaną fantomem, chroniącą innych obcych”

Materiał: Prey – przewodnik po tyfonach

Tagi: