Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2017 14:26
Bohater Shenmue 3
1400V

Shenmue 3. Materiał z prac nad grą potwierdza powrót jednego z elementów rozgrywki

Pamiętacie jeszcze o Shenmue 3? Twórcy od dawna nie informowali o pracach nad grą, ale na szczęście otrzymaliśmy dzisiaj film potwierdzający – produkcja nadal powstaje. Japończycy podczas projektowania opowieści dobrze się bawią.  

Shenmue 3 zostało oficjalnie zapowiedziane w 2015 roku. Na dobry początek otrzymaliśmy zbiórkę na Kickstarterze, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Gracze w 9 godzin wyłożyli na projekt 2 miliony dolarów, a w ostateczności zebrano prawie 5 mln dolarów.

Shenmue 3 w Encyklopedii PPE.pl

Yu Suzuki w grudniu obiecał, że już na początku nowego roku otrzymamy kolejny materiał z prac nad Shenmue 3, ale dopiero dzisiaj opublikowano film. Twórcy jednocześnie przepraszają za opóźnienie i w przyszłości zespół ma wrzucać podobne materiały w każdym miesiącu.

Na filmie tak naprawdę za dużo nie widać, ale „strzałki”, które pojawiają się na samym początku sugerują sekwencje QTE. Możemy spodziewać się „klikania na czas” w historii, czy też różnych mini-grach.

Całość to bardzo wczesną fazę projektu, ale nawet w takiej sytuacji autorzy pozwalają spojrzeć na minimalne fragmenty rozgrywki – między innymi otwieranie szafek, czy też przesuwanie krzesła. Pytanie pozostaje tylko jedno – a kiedy ta premiera? Ale patrząc na poniższy materiał nie oczkuję debiutu w przeciągu następnego roku.

Materiał: Shenmue 3 Development Report Vol. 2

Tagi: dziennik dewelopera shenmue 3 Sony