Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2017 13:28
Obsada Matrixa
3167V

Matrix może powrócić. Pierwsze szczegóły zaskakują

Gdy jesteś pewien, że najmocniejsze działa zostały w tym tygodniu odpalone, to w tę piękną środę wpadła na naszą skrzynkę redakcyjną gorącą wiadomość o możliwym wskrzeszaniu Matriksa. Już teraz podobno trwają wstępne prace, a pierwsze informacje mogą Was bardzo zaskoczyć. 

W 1999 roku świat oszalał na punkcie Matriksa. Film o Thomasie Andersonie zyskał ogromną popularność i od czasu do czasu pojawiały się plotki o możliwej reaktywacji opowieści. Wciąż jednak brakowało konkretów, które właśnie zostały opublikowane przez The Hollywood Reporter.

Wonder Woman. Zwiastun zapowiada efektowną historię pięknej bohaterki

Zdaniem znanej redakcji Warner Bros. rozpoczęło już pierwsze prace, których celem jest wskrzeszenie tej marki. Dziennikarze twierdzą, że projekt znajduje się w „bardzo wczesnej fazie”, ale podobno Zak Penny (współtwórca historii z X-Men: The Last Stand) ma pracować nad pierwszą koncepcją.

Oczywiście trudno tutaj mówić o jakichkolwiek pewnych informacjach, ale podobno Michael B. Jordan (Fantastic Four, Creed, Black Panther) może zająć miejsce w obsadzie. Rodzeństwo Wachowskich – twórcy scenariusza i reżyserzy oryginalnej trylogii – nie są aktualnie zaangażowani w prace. Mimo to Warner Bros. liczy, że Lana i Lilly zainteresują się nową wizją i w pewien sposób pomogą w pracach – nawet jeśli dają tylko „błogosławieństwo”.

Producentem filmu mógłby zostać Joel Silver – który chętnie powróciłby do uniwersum – jednak Warner Bros. ma obawiać się o napięte stosunki z rodzeństwem Wachowskich.

W swoim czasie na temat możliwej reaktywacji Matriksa wypowiedział się Keanu Reeves – aktor wcielający się w Neo chętnie powróciłby na plan, jednak jego zdaniem to właśnie Lana i Lilly muszą zająć się scenariuszem i reżyserią.

Aktualnie żadne ze stron nie zamierza komentować sytuacji, ale to w zasadzie mogłoby się udać! Nie możemy zapomnieć, że Matrix z 1999 roku zgarnął cztery Oscary i wygenerował ponad 450 milionów dolarów.

Materiał: The Matrix (1999) Official Trailer #1

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/the-matrix-reboot-reportedly-in-the-works/1100-6448723/?ftag=GSS-05-10aaa0b

Tagi: