Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2017 19:03
Logo System Shock 3
529V

System Shock 3 ma wydawcę. Firma zainwestuje 12 mln dolarów, ale może otrzymać zdecydowanie więcej

OtherSide Entertainment postanowiło zainteresować się uniwersum System Shock przygotowując oczekiwaną przez wielu pełnoprawną odsłonę. Trójka na pewno nie zadebiutuje na rynku w przeciągu najbliższych miesięcy, ale twórcy znaleźli bogatego wydawcę, który zaopiekuje się projektem.

System Shock 3 to pełnoprawna odsłona kultowej gry akcji z elementami RPG, której pierwsza część zadebiutowała na rynku w 1994 roku. Za tytuł odpowiada studio OtherSide Entertainment, w składzie którego znaleźli się autorzy pierwszej odsłony System Shock.

System Shock 3 w Encyklopedii PPE.pl

Otherside Entertainment posiada wielu doświadczonych deweloperów, którzy wcześniej pracowali między innymi nad System Shock, System Shock 2, Thief: The Dark Project i Deus Ex. Nad ekipą czuwa Warren Spector, którego możecie kojarzyć między innymi z serii o Adamie Jensenie.

Wspominam o tym nie bez powodu, bo prawdopodobnie to właśnie Spector był jednym z powodów, dla którego Starbreeze AB – wydawcy Payday 2 – zainteresowali się System Shock 3. To właśnie ta firma wyda oczekiwaną pozycję, a w specjalnym komunikacie dyrektor generalny Starbreeze AB Bo Andersson-Klint wspomniał, że jego korporacja z dumą zaopiekuje się pozycją.

Starbreeze AB przeznaczy 12 milionów dolarów na doprowadzenie System Shock 3 na komputery osobiste oraz konsole. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie jest to bezzwrotna pożyczka, ponieważ wydawca odzyska 120% swojej inwestycji z uwzględnieniem kosztów marketingowych, a następnie firma otrzyma 50% przychodów z każdego egzemplarza gry. Jednocześnie Otherside Entertainment zachowa prawa do marki System Shock 3.

Gra jest wciąż w początkowej fazie rozwoju.

Tagi: