Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2017 15:31
Link z The Legend of Zelda: Breath of the Wild
473V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Materiał z prac nad produkcją serwuje mnóstwo smaczków o grze

Nintendo to jedyna w swoim rodzaju firma w naszej branży. Deweloperzy z całego świata zachęcając do swoich pozycji przed premierą publikują najróżniejsze materiały oraz dzienniki z prac, a Japończycy już po debiucie serwują 30 minutowy film pełen szczegółów z produkcji. Ten materiał naprawdę warto zobaczyć.

Już wczoraj Nintendo zapowiadało opublikowanie filmu zatytułowanego „The making of The Legend of Zelda: Breath of the Wild”, ale myślę, że mało kto mógł się spodziewać tak konkretnego mięska. Firma przygotowała w zasadzie 30 minutowy dokument prezentujący proces powstawania jednej z najlepszych gier ostatnich miesięcy.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo powinno takimi smakołykami zapraszać graczy do swojej wielkiej pozycji jeszcze przed premierą, ale nawet teraz materiał potrafi zachęcić do produkcji. Otrzymacie tutaj sporo ciekawostek dotyczących rozwoju całej serii, koncepcji, otwartego świata, bohaterów, czy też oczywiście historii.

Autorzy dzielą się nawet koncepcyjnymi materiałami, które prezentują bardzo wczesną fazę projektu, podczas której wciąż eksperymentowano z formą, historią, czy też mechanikami. Dość niespodziewaną sytuacją jest na pewno przygotowanie na początku Zeldy w 2D, w której autorzy testowali wszystkie przygotowane elementy. Wygląda to naprawdę imponująco!

Podobne ciekawostki pojawiają się w przypadku powstawania mapy, czy też systemu walki. W tym drugim wypadku zadaniem autorów było przygotowanie takich elementów świata, dzięki którym gracze mogliby tworzyć ciekawe rozwiązania do nietypowego pokonywania oponentów.

Filmy zdradzają mnóstwo szczegółów dotyczących mechanik zastosowanych w grze – ja akurat nie wpadłem na możliwość podpalenia trawy, wykorzystaniu ciepłego powietrza do wyrzutni i następnie zaatakowaniu rywali.

Materiały: The Legend of Zelda: Breath of the Wild proces powstawania

Tagi: