Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.03.2017 09:11
Cosplay na PAX East 2017. Amerykańscy cosplayerzy mają poczucie humoru
3206V

Cosplay na PAX East 2017. Amerykańscy cosplayerzy mają poczucie humoru

PAX East 2017 w Bostonie zostało już zakończone. Zgromadzeni na wydarzeniu dziennikarze twierdzą, że wyjątkowo dopisali w tym roku cosplayerzy, którzy tłumnie przybywali na imprezę.

Cosplay cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w naszym pięknym kraju. Wygląda na to, że boom na przebieranie się w postacie z gier przeżywają również Amerykanie. Przykład takiego stanu rzeczy można było znaleźć na PAX East 2017, które odbywało się w trakcie weekendu w Bostonie.

W tym roku największą popularnością cieszyło się Overwatch. PAX East 2017 zostało zalane przez sobowtóry Tracer, Mercy i Widowmaker. Nie zabrakło jednak również klasyki cosplayowej, m.in. Cloude'a Strife w niecodziennej wersji, księżniczki Zeldy oraz bohaterek z najbardziej znanych serii konsolowych bijatyk. Na imprezie pojawił się też polski akcent, w postaci kilku osób przebranych za bohaterów z Wiedźmina (Geralt z galerii prezentuje się zaskakująco dobrze).

Fajnie, że "scena cosplayowa" w USA wydaje się otwarta na naprawdę różne cosplaye, a nie tylko na atrakcyjne dziewczyny. Każdy może się tu wykazać strojem bez względu na warunki fizyczne. Widać tu też sporo wątków humorystycznych. Czyżby Amerykanie mieli luźniejsze podejście do cosplayowego zagadnienia niż reszta świata?

Źródło: IGN, Technobuffalo, Gamespot

Tagi: cosplay humor pax east pax east 2017 Wiedźmin