Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.03.2017 10:14
The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Satoru Iwata został upamiętniony w grze
1970V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Satoru Iwata został upamiętniony w grze

Najnowsza odsłona The Legend of Zelda powstawała od dawna, dlatego też przez ten okres na grą pracowało mnóstwo osób. W tym sam Satoru Iwata, który niestety odszedł od nas w połowie 2015 roku.

Wiadomym zatem było, że Nintendo po tak bolesnej stracie będzie chciało upamiętnić swojego najważniejszego przyjaciela. Odkrycie stosownego hołdu zajęło graczom zaledwie tydzień, ale możemy mieć już pewność, że Satoru Iwata został umieszczony w The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

W zniszczonym strasznymi wydarzeniami Hyrule znajdziecie postać o imieniu Botrick, której to wygląd bardzo przypomina Ś.P Iwatę - ta sama postura, fryzura, podobna twarz i okulary. Jegomość jest wędrowcem przemierzającym jedne z początkowych regionów gry.

Botrick nie robi zbyt wiele, podróżuje, zatrzymuje się w kilku lokacjach i może z nami porozmawiać. Jeśli jednak pogadamy z nim wystarczająco długo, zacznie nam opowiadać o "Władcy Góry" (Lord of the Mountain) - tajemniczej istocie pojawiającej się czasami na górze Satori. Gdy się tam udamy, znajdziemy bardzo spokojne, kojące miejsce, gdzie znajduje się kwitnąca wiśnia, mały zbiornik wodny i piękny krajobraz.

Widać, że zespół deweloperski bardzo postarał się o to, aby upamiętnić Satoru Iwatę godnie i z należytym szacunkiem. Ponadto Botrick skrywa jeszcze jedną tajemnicę, ale jej odkrywca nie chce się z nią podzielić. Dlatego szczerze was zachęcam do samodzielnego zbadania tego, co jeszcze oferuje nam (symbolicznie) Iwata-san.

Świetne w tym wszystkim jest także to, że nie mamy tu żadnego prostego i oczywistego trybutu pokroju gigantycznej tabliczki z napisem Thank You Iwata, lecz skromne, aczkolwiek bardzo wymowne i pełne serca nawiązanie, które trzeba odkryć samodzielnie. Brawo Nintendo, robicie świetną robotę!

Materiał: Satoru Iwata w he Legend of Zelda: Breath of the Wild

Tagi: Nintendo nintendo switch satoru iwata The Legend of Zelda: Breath of the Wild wii u