Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2017 15:30
Piękna elfka z TERA
1885V

TERA na PlayStation 4 i Xbox One. Zwiastun wielkiego MMORPG

Dobra wiadomość dla fanów gier MMORPG. Bluehole Studios w końcu zdecydowało się przenieść TERA na PlayStation 4 i Xboksa One. Gracze mogą oczekiwać idealnego dostosowania rozgrywki do konsol.

TERA to MMORPG w wielkim, otwartym świecie, za który odpowiada Bluehole Studios. Deweloperzy na początku zaoferowali pozycję wyłącznie graczom na komputerach osobistych i tytuł był dystrybuowany w formie pudełkowej. Dopiero po niespełna roku od premiery zdecydowano się przejść na model biznesowy free-2-play.

Jak podłączyć pada od PS4 i XOne do PC?

W tytule gracze trafiają do świata fantasty, w którym Federacja Valkyon potrzebuje pomocy. Zadaniem śmiałków jest ochrona organizacji, bo to stowarzyszenie trzyma pieczę nad przymierzem ras.

Pod względem rozgrywki otrzymujemy tutaj typowego MMORPG, w którym na początku tworzymy postać (dostępne kilka klas typu ludzie, elfy, demoniczne stwory, olbrzymy) oraz wybieramy klasę (między innymi wojownik, mistyk, lancer, barbarzyńca, łucznik). 

TERA charakteryzuje się dynamicznym systemem walki, który od premiery zainteresował wielu fanów gatunku. Autorzy dostosowali pozycję do kontrolerów i dzięki temu zainteresowani mogą bez przeszkód cieszyć się zmaganiami.

Studio potwierdziło, że jeszcze w tym roku będziemy świadkami premiery na PlayStation 4 i Xboksach One.  

Materiał: TERA: Coming to Playstation 4 and Xbox One in 2017 Trailer

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bluehole Studios TERA zapowiedź