Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2017 11:05
PlayStation 4 triumfuje 4 miesiąc z rzędu w Stanach Zjednoczonych
1922V

PlayStation 4 triumfuje 4 miesiąc z rzędu w Stanach Zjednoczonych

W styczniu na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży konsol uplasowało się PlayStation 4. Jak wyglądała sytuacja w Stanach Zjednoczonych w lutym? NPD dostarczyło już świeżych informacji.

Grupa NPD, zbierająca co miesiąc informacje dotyczące sprzedaży konsol i gier w USA, opublikowała najnowsze wyniki, dotyczące lutego 2017 r. Wg NPD PlayStation 4 ponownie było najlepiej rozchodzącym się sprzętem w Stanach Zjednoczonych. Xbox One uplasował się na drugim miejscu. To już czwarty miesiąc z rzędu, kiedy PlayStation 4 triumfuje na amerykańskim rynku.

Jak podłączyć pada od PS4 i XOne do PC?

Co ze sprzedażą gier w USA? Tutaj NPD nie ujawniło jeszcze rankingu popularności. Bez wątpienia można jednak powiedzieć, że do dobrego wyniku PlayStation 4 przyłożyły się premiery tak mocnych produkcji jak Horizon: Zero Dawn i Nioh. Xbox One mógł pochwalić się tylko ekskluzywnym Halo Wars 2. Microsoft chwali się mimo wszystko, że godziny spędzone przy Xbox One podskoczyły o 11% rok do roku. Liczba unikalnych użytkowników Xbox Live ma być natomiast wyższa o 35% rok do roku. Za dobre wyniki platformy ma odpowiadać wg Microsoftu oprócz Halo Wars 2 również Grand Theft Auto IV, które dostępne jest od lutego we wstecznej kompatybilności.

Z ciekawą sytuacją będziemy mieć do czynienia z pewnością za miesiąc, kiedy to o palmę pierwszeństwa sprzedaży konsol zawalczy Nintendo Switch. Można się spodziewać, że to właśnie hardware Nintendo zajmie pierwszą pozycję w USA.

Tagi: Nintendo npd playstation 4 sprzedaż usa xbox one