Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.03.2017 09:41
Torment: Tides of Numenera. Twórcy chwalą się ocenami i zapowiadają poprawę błędów
709V

Torment: Tides of Numenera. Twórcy chwalą się ocenami i zapowiadają poprawę błędów

Torment: Tides of Numenera od inXile doczekał się nowego zwiastuna. Tym razem wydawca z twórcami chwalą się ocenami, jakie zgarnął ten nostalgiczny role-play.

Torment: Tides of Numenera doczekał się nowego zwiastuna, który - trzeba przyznać - jest bardzo efektowny i dobrze zmontowany. Jak widać nawet na bazie tak prostego graficznie tytułu można stworzyć emocjonujący trailer.

Redakcyjny unboxing kolekcjonerki Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera reklamowany jest jako "tematyczny spadkobierca" kultowego Planescape: Torment. Chociaż akcja produkcji rozgrywa się w zupełnie innym uniwersum, to autorzy zadbali o wiele wspólnych mianowników z przygodą Bezimiennego (m.in. bardzo duży nacisk na konwersacje).

Niestety gra cały czas boryka się z problemami na konsolach. W przypadku wersji na PS4 oprócz kłopotów z bardzo długimi loadingami i kulejącym frameratem dochodzi jeszcze zawieszanie się gry, szczególnie w drugiej połowie zabawy. Na szczęście pojawiło się już światełko w tunelu. Deweloperzy z inXile umieścili wpis na Facebooku i Kickstarterze, w którym informują, że obecnie działają nad jak najszybszym stworzeniem pierwszego patcha, co ma nastąpić "w najbliższych kilku tygodniach".

"Od wydania gry nieustannie śledzimy waszą krytykę, komentarze i zgłoszenia i używamy tych informacji do opracowania poprawek w najbliższej przyszłości. Łatki będą się głównie skupiać na naprawieniu kilku upierdliwych bugów, które napotkali gracze, a także na poprawie wydajności i stabilności, zarówno na PC jak i na konsolach. Możecie spodziewać się naszego pierwszego patcha w najbliższych kilku tygodniach".

Ekipa inXile krytykowana jest również na Kickstarterze za niedotrzymanie obietnic związanych z umieszczeniem w grze pewnej zawartości (m.in. chodzi o 3 kompanów i hub Oasis). W tym miejscu również deweloperzy próbują załagodzić sytuację, pisząc, że wprowadzą za jakiś czas do gry jednego zapowiedzianego wcześniej towarzysza broni, którego będzie można zrekrutować (dokładnie chodzi o Ooma). W darmowej aktualizacji mamy też otrzymać obiecany Voluminous Codes oraz poprawiony system starć. W pierwszej kolejności autorzy skupiają się jednak na patchach, które mają wyeliminować bugi i poprawić działanie Torment: Tides of Numenera.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera/posts/1823045

Tagi: inXile entertainment Techland torment Torment: Tides of Numenera