Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2017 16:39
Prezentacja Razer zVault
716V

Razer zVault. Wirtualna waluta ma zrewolucjonizować rozgrywkę

Razer od lat przygotowuje myszki, klawiatury, słuchawki, podkładki oraz najróżniejszy sprzęt dla graczy. Firma postanowiła jednak zaprezentować coś zupełnie nowego. Poznajcie Razer zVault.

Razer zVault to bardzo ciekawa propozycja. Amerykańska firma przygotowała wirtualną walutę, która ma w przyszłości stać się główny wyborem graczy podczas zakupów online i transakcji wewnątrz gier.

Razer ma problem. Firmie skradziono prototypy

Przygotowany system monetarny oparty jest na walucie „zGold”, której przelicznik prezentuje się następująco: 100 zGold daje nam 1 dolara. Korporacja zapowiada swoją propozycję jako „bezpieczny cyfrowy portfel dla graczy”, w którym możemy dokonywać płatności za pomocą „złota”, a dodatkowo gromadzić zSilver – srebro wpadnie na nasze konto po zakupach zGold oraz za korzystanie z aplikacji Razera.

Tak o programie wypowiedział się Min-Liang Tan, CEO i współzałożyciel Razer:

„Celem wprowadzenia zVault jest przekazanie graczom wartościowego produktu obejmującego wygodę korzystania z bezpiecznych płatności oraz programu z nagrodami. Jest on czymś znacznie więcej niż zwykłym programem lojalnościowym czy rozwiązaniem dla mikrotransakcji. Naszym celem jest stworzenie gospodarki gamingowej zbudowanej na ekosystemie zVault. Usługa nastawiona jest na rozwój społeczności, interaktywność i rzeczywistą przydatność, które  razem pozwolą na jeszcze bardziej bezpieczne przeprowadzanie transakcji i rozwój systemów opartych na nagradzaniu najwierniejszych i najbardziej aktywnych użytkowników.”

Na stronie zVault znajdziecie dokładną zawartość platformy oraz eksklzywne oferty. Aktualnie gry free-to-play opracowane przez Hi-Rez Studios („SMITE”, „Paladins”) i Smilegate West („CrossFire”, „Lost Saga”) akceptują już walutę zGold. Dodatkowo sklepy z grami typu IndieGala oraz GamersGate pozwalają kupować produkcje za walutę Razera.

Osama Deeb, kierownik ds. płatności międzynarodowych i partnerstwa w firmie Smilegate West, wypowiedział się na temat propozycji w następujących słowach:

„Smilegate West z radością rozszerza owocną współpracę z Razerem, sprawiając tym samym, że nasz katalog produktów będzie dostępny dla jeszcze szerszego grona odbiorców niż dotychczas. Razer zGold – jako metoda płatności stworzona z myślą o graczach – pozwoli Smilegate West dotrzeć do ponad 22 milionów użytkowników, którzy są już częścią sieci Razer”

Razer zVault to bez wątpienia ciekawa propozycja, jednak dopiero następne miesiące i zarazem ruchy korporacji pokażą, czy ta cyfrowa waluta przetrwa i trafi do serc graczy. Zainteresowanych programem zapraszam na stronę www.zvault.razerzone.com.

Materiał: Introducing Razer zVault

Tagi: dystrybucja cyfrowa razer razer zvault zakupy