Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2017 14:35
Gran Turismo Sport Fittipaldi EF7
977V

Gran Turismo Sport. Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo by Pininfarina tylko w grze Sony

Sympatycy Formuły 1 na pewno kojarzą Emersona Fittipaldiego, brazylijskiego kierowcę wyścigowego polskiego pochodzenia, mistrza z sezonów 1972 i 1974. To właśnie on przygotował swoją wizję supersamochodu, którego prezentacja odbyła się w Gran Turismo Sport.

Pamiętacie jeszcze o Gran Turismo Sport? Sony w ostatnich tygodniach nie podgrzewa atmosfery przed wielką premierą, ponieważ przed deweloperami jeszcze sporo pracy. Gra ma zadebiutować wyłącznie na PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

Gran Turismo Sport w Encyklopedii PPE.pl

Mimo to deweloperzy mogli z przyjemnością uczestniczyć w odsłonięciu Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo przygotowanego przez Pininfarina. Jest to oczywiście wersja koncepcyjna samochodu „marzenie” od wspomnianego Emersona Fittipaldiego. Znany kierowca postanowił stworzyć ultra-lekki, supersamochód, który został zaprojektowany przez włoską firmę.

Istotą tego modelu jest eleganckie wzornictwo podkreślone niezwykłym stosunkiem mocy do masy – w tym wypadku projektanci zadbali o zdumiewający aerodynamiczny wyraz, który pozwala osiągać maszynie zawrotną prędkość.

Fittipaldi rozpoczął prace nad pojazdem już ponad 3 lata temu i w specjalnym oświadczeniu wychwala współpracę z korporacją, która pozwoliła zrealizować jego plan.

Wspominam o tym wozie na portalu nie bez powodu, ponieważ EF7 Vision Gran Turismo by Pininfarina będzie dostępny w Gran Turismo Sport – Polyphony Digital zadbało o wyłączność na samochód, więc tylko w produkcji na PlayStation 4 pośmigamy tym demonem prędkości.  

Materiał: Fittipaldi EF7 Vision Gran Turismo by Pininfarina

Źródło: http://www.gran-turismo.com/us/news/00_4910198.html

Tagi: Gran Turismo Sport PlayStation 4 Sony