Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.03.2017 12:47
Nintendo Switch to twardziel. Testy wytrzymałości nowej konsoli
1814V

Nintendo Switch to twardziel. Testy wytrzymałości nowej konsoli

Nietórzy gracze mieli pecha i nabili się na minę w postaci niesprawnego modelu Nintendo Switch. Wygląda jednak na to, że to rzadkie przypadki. Ogólnie można pochwalić Nintendo za solidność wykonania konsoli.

Wytrzymałość Nintendo Switch postanowiła sprawdzić ekipa GizmoSlip, która testuje solidność wykonania przeróżnych mobilnych sprzętów. Tym razem testy postanowiono przeprowadzić przy upadku konsoli z rozsądnej wysokości 150 cm na beton. Czyli mamy tu do czynienia ze scenariuszem, który może się każdemu przydarzyć przy codziennym użytkowaniu.

Problemy techniczne z Nintendo Switch

Okazuje się, że Nintendo Switch wytrzymało aż... 11 takich upadków na beton. Większość siły uderzeniowej biorą na siebie Joy-Cony, które można oczywiście łatwo wymienić w przypadku gdy ich zepsucia. Właściwa konsola poddała się dopiero przy 11 upuszczeniu jej z wysokości 150 cm (i to wyświetlaczem w dół), co trzeba uznać za znakomity wynik.

Drugi, zdecydowanie bardziej hardkorowy, test wytrzymałości Nintendo Switch przygotowała ekipa Waterjet Channel, która skierowała na ekran konsoli strumień cieczy pod ciśnieniem 60000 psi. Owoce takiego eksperymentu możecie sprawdzić poniżej...

Tagi: humor Nintendo nintnedo switch switch test