Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 04.03.2017 15:20
Użytkownicy PS4 w USA unikają opłat na PlayStation Network
6135V

Użytkownicy PS4 w USA unikają opłat na PlayStation Network

Wydawać by się mogło, że to my Polacy jesteśmy mistrzami w kombinowaniu i stwarzaniu okazji tam, gdzie ponoć ich nie ma. A tu taka niespodzianka, bo Amerykanie też potrafią ostro główkować, jak tu urwać kilka dolarów z ceny. Bo po co przepłacać?

Od kwietnia zeszłego roku w części stanów US of A obowiązuje tzw. PlayStation Tax, który swoim zasięgiem dodatkowe jednostki administracyjne kraju obejmie już 1 kwietnia br. (m.in. Texas, Washington, Utah i Ohio). Stosuje się go w przypadku zakupów online na PSN. Jego wysokość uzależniona jest od lokalizacji danego użytkownika, co związane jest z odrębnymi dla danego regionu przepisami podatkowymi. Wiecie jak to jest, w życiu jedynymi pewnikami są śmierć i właśnie podatki.

Jak podłączyć pad od PS4 i XOne do PC?

No nie do końca, gdyż część graczy w nosie ma przepisy i przez odkrytą furtkę robi zakupy na PlayStation Store nie odprowadzając należności państwu. Jak? Sprawa jest dziecinnie prosta - wystarczy zmienić region konta PSN na nieobjęty opodatkowaniem (wystarczy stan, choć może być i państwo) oraz zapłacić poprzez PayPala lub doładować wirtualny portfel zdrapką. Proste jak drut.

Tagi: PlayStation 4 PlayStation Network playstation store podatek