Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2017 15:23
Bohaterka Hellblade
648V

Hellblade można już przejść od początku do końca. Twórcy opowiadają o mitach i szaleństwie

Ninja Theory ponownie zaprasza graczy na materiał z prac nad Hellblade. Twórcy postanowili tym razem opowiedzieć o dwóch istotnych elementach projektu i tym samym pokazać, że w grze nie będziemy tylko walczyć.

Ninja Theory w 2014 roku zapowiedziało zupełnie nową markę. Twórcy postanowili tym razem opowiedzieć graczom o kobiecie, która musi zmierzyć się z przeszłością oraz własnym umysłem. W grze istotnym tematem będzie choroba psychiczna.

Hellblade w Encyklopedii PPE.pl

Twórcy postanowili potwierdzić, że w Hellblade zakończono fazę alpha, czyli grę można przejść od początku do końca. Oczywiście nie oznacza to, że prace nad pozycją zostały ukończone, bo deweloperzy spędzą jeszcze wiele tygodni nad ukończeniem projektu. Studio jednak podkreśla, że część elementów wygląda już tak jak powinno, a dodatkowo wszystkie obszary są określone, a ich konstrukcja zdefiniowana.

Zespół zakończył również prace nad wszystkimi mechanikami, które są teraz udoskonalane. System walki został przygotowany i teraz znajduje się w fazie testów, a zagadki logiczne przygotowane w oparciu o psychozy są teraz dopieszczane.

Prace nad Senuą również wychodzą na prostą, ponieważ ekipa posiada już niezbędne animacje wykonane przez aktorkę i dzięki temu bohaterka porusza się realistycznie we wszystkich sytuacjach. Dodatkowo większość muzyki została przygotowana. 

To były ciężkie 2 lata ciągłej pracy, ale wszystko zmierza w jak najlepszym kierunku. Przed deweloperami beta, w trakcie której będą dopracowywać cały projekt, ale możemy mieć pewność, że Hellblade zadebiutuje jeszcze w tym roku.  

Materiał: Hellblade: Senua's Sacrifice | Dev Diary 26 | Myths & Madness

Tagi: dziennik dewelopera hellblade hellblade: senua's sacrifice Ninja Theory