Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2017 16:29
Wszystkie postacie z Cosmic Star Heroine
389V

Cosmic Star Heroine. Data premiery turowego RPG

Po niespełna czterech latach ciężkiej pracy „Kosmiczna Heroina” w końcu zadebiutuje na dwóch platformach. Deweloperzy potwierdzili ostateczną datę premiery Cosmic Star Heroine na PlayStation 4 i komputery osobiste.

Cosmic Star Heroine zostało zapowiedziane we wrześniu 2013 roku i autorzy od początku wspominali, że przygotowują RPG-a dla największych fanów gier z lat 90-tych, którzy w dodatku uwielbiają 16-bitów.

Cosmic Star Heroine w Encyklopedii PPE.pl

W produkcji wcielimy się w agentkę rządową, która od wielu lat wiernie służy galaktyce. Alyssy L’Salle ma jednak pecha, bo poznaje niewygodne informacje o swoim pracodawcy, który postanawia pozbyć się dziewczyny. Protagonistka dość prędko staje się największym problemem swojej dotychczasowej agencji, z którą zamierza walczyć.

Deweloperzy od początku zapowiadali że inspirują się klasykami gatunku, można tutaj wymienić – styl graficzny, walki na mapie, system kombosów z Chrono Trigger, polityczne intrygi z serii Suikoden oraz ogólne odczucia związane z bohaterami i światem z uniwersum Phantasy Star.

Brzmi dobrze? To szykujcie pieniądze. Cosmic Star Heroine zadebiutuje na rynku 11 kwietnia, ale na początek z opowieścią zapoznaję się gracze na PlayStation 4 i komputerach osobistych. Studio jednak nie zrezygnowało z wersji na PlayStation Vitę, ale pozycja ma zadebiutować w późniejszym terminie. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku konsol Sony pojawi wsparcie dla opcji cross-buy.

Na deser polecam zwiastun z ubiegłorocznego E3.

Materiał: Cosmic Star Heroine – E3 2016 Trailer

Źródło: http://gematsu.com/2017/03/cosmic-star-heroine-ps4-pc-launches-april-11

Tagi: cosmic star heroine data premiery zeboyd games