Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.03.2017 09:21
Sprzedano prawie milion sztuk PlayStation VR. Sony tłumaczy się z niedoborów towaru
850V

Sprzedano prawie milion sztuk PlayStation VR. Sony tłumaczy się z niedoborów towaru

Niektórzy twierdzą, że gogle VR nie sprzedają się zgodnie z oczekiwaniami producentów. Wygląda jednak, na to że Sony nie ma powodów do zmartwień w tej materii.

Niedawno pisaliśmy o tym, że zainteresowanie goglami Oculus Rift jest w Stanach Zjednoczonych tak niewielkie, że Facebook jest zmuszony zamknąć większość stanowisk demonstracyjnych rozsianych po sklepach w tym kraju. Powodów do zmartwień nie ma natomiast Sony. Prezes Sony Interactive Entertainment powiedział w rozmowie z New York Times, że japońska korporacja sprzedała już na całym świecie 915 tysięcy egzemplarzy PlayStation VR. Taki wynik osiągnięto do 19 lutego.

Here They Lie nie tylko dla PlayStation VR

Jak na sprzedaż prowadzoną od października 2016 przy ciągłych niedoborach towaru, można uznać taki wynik za dobry. Przez wiele tygodni PlayStation VR było nieosiągalne w większości sklepów. Do dzisiaj wiele sklepów ma problemy z pozyskaniem towaru. Andrew House tłumaczył się z takiej sytuacji w rozmowie z redakcją New York Times.

"To klasyczny przypadek działalności każdej organizacji. Ludzie na pierwszej linii ekscytują się, pompują hype. Trzeba jednak temperować takie wewnętrzne głosy w firmie, przypominać o tym, że musimy być ostrożni" - powiedział Andrew House.

W związku z tym temperowaniem entuzjazmu, Sony zdecydowało się wyprodukować - jak już wiemy - niewystarczającą ilość egzemplarzy PlayStation VR. Aktualnie firma prognozuje, że do kwietnia 2017 sprzeda 1 milion sztuk rzeczonego hardware'u.

House obiecał, że już niedługo nastąpi duża dostawa PlayStation VR do sklepów, tak by każdy zainteresowany zakupem mógł bez problemów kupić hardware.

Tagi: ps vr Sony