Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.02.2017 20:00
Project Prelude Rune
965V

Project Prelude Rune. Nowy RPG od Square Enix

Square Enix ponownie postanowiło zainwestować w zupełnie nową markę. Firma potwierdziła przygotowanie nowego RPG-a, nad którym będzie czuwał Hideo Baba. Na dobry początek otrzymaliśmy trzy grafiki koncepcyjne.

Square Enix od pewnego czasu bardzo chętnie inwestuje w nowe marki, które odnoszą sukcesy na wielu frontach. Firma stara się rozwijać swój katalog wydawniczy, a najlepszym przykładem jest dzisiejsza zapowiedź. Japończycy zapowiedzieli Project Prelude Rune.

A King’s Tale: Final Fantasy XV za darmo! Square Enix rozdaje grę

Trudno jednak tak naprawdę zaprezentować Project Prelude Rune naszym czytelnikom, bo aktualnie Japończycy dopiero zarysowali koncepcję. Producentem pozycji został Hideo Baba – doświadczony deweloper, który pracował przez wiele lat nad serią Tales of. Square Enix zdecydowało się utworzyć zupełnie nowe studio, które zajmie się przygotowaniem pozycji.

„Studio Istolia opiera się na wizji grupy Square Enix do tworzenia nowych IP obok istniejących zespołów firmy.”

To w zasadzie koniec konkretów. Korporacja opublikowała również serię grafik koncepcyjnych, które choć wyglądają ciekawie, to z ostateczną opinią warto wstrzymać się do pełnej prezentacji. Project Prelude Rune nadal może zostać małą grą przygotowywaną wyłącznie na urządzenia mobilne.

Grafika koncepcyjna Project Prelude Rune

Źródło: http://gamingbolt.com/project-prelude-rune-a-new-square-rpg-headed-by-tales-series-producer-announced

Tagi: Project Prelude Rune Square Enix zapowiedz