SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2017 19:35
PlayStation Vita
12877V

Nowa PlayStation Vita jak Nintendo Switch? Tajemnicze zdjęcia trafiły do Sieci

PlayStation Vita nie osiągnęła oczekiwanych rezultatów. Sony nie wspiera już produkcji licznymi, ekskluzywnymi smakołykami, ale prawdopodobnie nie jest to przypadek. Firma ma pracować nad nową, przenośną konsolą.  

Tytułem wstępu warto powrócić do sierpnia ubiegłego roku. Wtedy to w Sieci pojawiły się informacje o „PlayStation Vita Trinity”, czyli potencjalnym następcy znanej konsoli. Federalna Komisja Łączności przedstawiła wtedy sprzęt, który ma korzystać z sieciowego chipu 5Ghz. Niektórzy marzyli, że urządzanie zostanie ujawniony jeszcze na ubiegłorocznym PlayStation Experience, ale na tym show Japończycy skupili się głównie na PlayStation 4 Pro.

Promocja na gry z serii Final Fantasy i Oferta Tygodnia na PlayStation Store

Jednak temat „nowej Vity” właśnie powrócił. W Sieci właśnie wylądowały patenty Sony, które mogą prezentować kolejny handheld. Problemem jest jednak fakt, że Sony opatentowało to urządzenie już w 2015 roku… Czyżby od tego czasu trwały prace nad konsolą? W sumie w tym czasie PlayStation Vita przeżywała pierwszy poważniejszy kryzys.

Zdjęcia patentów pozwalają sądzić, że konsola – podobnie jak Nintendo Switch – może posiadać odłączane kontrolery. Są to oczywiście tylko i wyłącznie spekulacje, jednak jestem pewien, że wielu graczy bardzo chętnie zapoznałoby się z takim urządzeniem.

Sony ma możliwości do stworzenia wyjątkowej platformy i po sukcesie całej rodziny PlayStation 4 (zwykła, Slim i Pro) oraz bardzo dobrych wynikach PlayStation VR (sprzęt wciąż sprzedaje się bardzo dobrze), może przyjdzie czas na kolejny przenośny gadżet?

Źródło: http://blog.esuteru.com/archives/20009529.html

Tagi: playstation vita sony vita

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme