Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2017 14:30
Yooka-Laylee. Gameplay rozkoszą dla fanów platformówek
627V

Yooka-Laylee. Gameplay rozkoszą dla fanów platformówek

Przez dobre 13 minut zerkałem teraz na drugi monitor i zastanawiałem się „gdzie zniknęli wielcy bohaterowie?”. Playtonic Games, czyli byli twórcy z Rare, stworzyli nową markę, która potwierdza, że dobrych platformówek w 3D tak bardzo brakuje. Zobaczcie nowy gameplay z  Yooka-Laylee.

Yooka-Laylee to jeden z największych hitów Kickstartera. Gra została sfinansowana w zaledwie 40 minut i deweloperzy zebrali na tytuł sporo gotówki. Mogliśmy się jednak spodziewać takiej sytuacji, ponieważ za opowieść odpowiadają byli autorzy z Rare, którzy wcześniej przygotowali Banjo-Kazooie.

Yooka-Laylee w Encyklopedii PPE.pl

Dzisiaj możemy spojrzeć na nowy gameplay z Yooka-Laylee i jestem zauroczony. To finalna wersja tytułu – autorzy potwierdzili zakończenie prac nad grą, więc mogą teraz jedynie „polerować” pozycję i stosowne poprawki trafią do produkcji za pośrednictwem łatki premierowej.

Wcześniej spojrzeliśmy na kilka fragmentów produkcji, ale odnoszę wrażenie, że dopiero najnowszy film ujawnia pełną moc projektu. To czysta rozkosz dla fanów gatunku – zwróćcie uwagę na budowę lokacji, umiejętności bohaterów, przeciwników, a nawet etap w wózku… Szykuje się prawdziwa uczta.

Choć muszę przyznać, że czuć tutaj trochę „niezależności”. Miejscówki są odrobinę puste, grafika nie prezentuje najwyższej jakości, ale czy ktokolwiek będzie na to zwracał uwagę w dniu debiutu? Wątpię, bo od dawna czekaliśmy na taką perełkę. Oby tylko gra nie została zmiażdżona przez błędy i historia była odpowiednio długa, a zarazem zróżnicowana.

Materiał: Yooka-Laylee 13 minut rozgrywki 

Tagi: gameplay Playtonic Games team17 Yooka-Laylee

Nie przegap