Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2017 13:18
Deus Ex. Nowa odsłona nie zadebiutuje w najbliższych latach
1216V

Deus Ex. Nowa odsłona nie zadebiutuje w najbliższych latach

Deus Ex: Rozłam Ludzkości i Deus Ex: Bunt Ludzkości pozwoliły graczom ponownie wcielić się w Adama Jensena i uczestniczyć w wielu świetnych misjach, ale bardzo możliwe, że w najbliższym czasie nie otrzymamy nowych opowieści ulepszonego bohatera. Deweloperzy odpowiedzialni za markę mają inne plany.

Nad uniwersum Deus Ex czuwa Eidos Montreal. Kanadyjczycy przygotowali w ostatnich latach Deus Ex: Bunt Ludzkości, Deus Ex: Rozłam Ludzkości, stworzyli w między czasie nową wersję Thiefa i pomagali Crystal Dynamics nad dwoma przygodami Lary Croft. Według oficjalnego komunikatu, studio pracuje aktualnie nad kolejną opowieścią znanej archeolog.

The Avengers Project. Zapowiedziano wielką współpracę

I właśnie tutaj pojawia się problem. Eidos Montreal zostało oddelegowane do Shadows of the Tomb Raider – tak ma nazywać się trzecia część najnowszej trylogii Lary Croft, a Crystal Dynamics otrzymało za zadanie przygotować wielką opowieść w uniwersum Avengersów.

Nie jest raczej zaskoczeniem, że nowy Tomb Raider powstaje, bo jeszcze przed premierą Rise of the Tomb Raider jeden z przedstawicieli Crystal Dynamics wspominał o „trylogii”, więc prędzej czy później ta gra zostanie oficjalnie przedstawiona. Według ostatnich plotek prezentacja ma odbyć się jeszcze w tym roku – można śmiało celować w E3 2017.

Jednak co w tej sytuacji z marką Deus Ex? Square Enix nie zamierza komentować sytuacji, ale prawdopodobnie Adam będzie musiał sobie odpocząć. Nie jest sekretem, że Deus Ex: Rozłam Ludzkości nie osiągnął oczekiwanych wyników – wydawca liczył na znacznie większą sprzedaż.

Cała sytuacja może jednak odbić się na graczach. Deus Ex: Rozłam Ludzkości nie zamknął wszystkich wątków z Deus Ex: Bunt Ludzkości, a jednocześnie otworzył nowe – Eidos Montreal przygotowywało się na „trylogię” i to właśnie trzecia część miała domknąć wszystkie niedomówienia.

Istnieje jeszcze szansa na oddanie marki pod inne skrzydła, ale nad tym IP pracowali wyłącznie Kanadyjczycy (nie tak jak w przypadku Lary Croft, gdzie Eidos Montreal pomagało Crystal Dynamics), więc sytuacja wydaje się odrobinę trudniejsza. Możemy mieć jednak nadzieję, że Jensen nie zostanie wrzucony do szuflady, bo jeśli tak się stanie, to następna przygoda z tym bohaterem może ujrzeć światło dzienne dopiero za 5-10 lat… Nie można zapomnieć, że Rozłam Ludzkości przygotowywano przez 5 lat.

Należy na pewno dodać, że mniejszy zespół Eidos Montreal ma również pracować nad Guardians of the Galaxy – nową grą w świecie Strażników. Deus Ex: Rozłam Ludzkości - A Criminal Past, drugi fabularny dodatek, zadebiutuje na rynku 21 lutego. 

Materiał: Deus Ex: Mankind Divided - The Mechanical Apartheid

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-30-dont-expect-another-deus-ex-game-anytime-soon

Tagi: Crystal Dynamics deus ex: rozłam ludzkości eidos montreal Square Enix