Filmowa saga Resident Evil zarobiła już miliard dolarów!

News
1238V
Filmowa saga Resident Evil zarobiła już miliard dolarów!
Igor Chrzanowski | 29.01.2017, 11:48

W obecnych czasach na rynku filmowym nie liczy się jakość danego filmu, jego oceny, czy nawet sens. Jeśli produkcja ma dobrą reklamę i tak się sprzeda jak szalona.

Dobitnym przykładem takiego mechanizmu jest kinowa saga Resident Evil. O ile dwie pierwsze części były całkiem fajne, to im dalej w las, tym większe bzdury, głupoty i śmiesznostki. Po wynikach finansowych widać, że do tej pory najbardziej beznadziejna część tej opowieści zarobiła najwięcej.

  • Resident Evil -- $102.4 miliona
  • Resident Evil: Apocalypse -- $129.4 miliona
  • Resident Evil: Extinction -- $147.7 miliona
  • Resident Evil: Afterlife -- $296.2 miliona
  • Resident Evil: Retribution -- $240.6 miliona

Najwięksi fani gier Capcomu zapewne załamują ręce widząc takie liczby, przy takich "dziełach". Ale mam dla was kolejną ciekawostkę. Całkiem możliwe, a w sumie to na 99,99% pewne jest to, że cała seria filmów z Millą Jovovich, zarobiła dla producentów już ponad 1 miliard dolarów.

Recenzja filmu Resident Evil: Ostatni rozdział

Skąd taki wniosek? Jeśli zsumujecie powyższe kwoty, wyjdzie wam, że 5 epizodów wygenerowało 916,3 mln zielonych. Do tego należy dodać aż 35 mln dolarów USA, które "Ostatni Rozdział" zarobił podczas grudniowej premiery w Japonii, co daje nam 951.3 mln.

Od piątku film jest puszczany w Europie, a od dziś będzie w USA, więc najprawdopodobniej już wczoraj, ewentualnie dziś, zyska brakujące 49 mln.

Źródło: własne

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych