Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.01.2017 08:16
Autor serii Grand Theft Auto założył nowe studio
3853V

Autor serii Grand Theft Auto założył nowe studio

Pamiętacie wieści z kwietnia o tym, że współtwórca serii Grand Theft Auto i prezes Rockstar North zdecydował się na pozwanie Take-Two na 150 milionów dolarów? Jest dalszy ciąg tej niezręcznej dla wydawcy sprawy.

Niepokojące rzeczy dzieją się podobno w firmach należących do Take-Two. Leslie Benzies to gość, który pracował w ostatnich 15 latach nad większością najważniejszych odsłon serii Grand Theft Auto (twórca odpowiadał za Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto IV i V). Deweloper miał też przyjemność tworzyć Manhunt 2, L.A. Noire oraz Max Payne 3.

Leslie Benzies pozywa Take-Two o 150 mln dolarów

W kwietniu okazało się, że drogi Lesliego Benziesa i Take-Two rozeszły się na tyle mocno, że konieczne było wg byłego szefa Rockstar North wytoczenie wydawcy pozwu sądowego. Wszystko w związku z tym, że Benzies podobno nie otrzymał od Take-Two należności licencyjnych w kwocie ok. 150 milionów dolarów.

Spór na ten temat w sądzie trwa nadal, ale były szef Rockstar North nie zamierza czekać z założonymi rękami na wynik rozpraw. Jak podaje serwis Scotsman deweloper założył niedawno pięć firm, m.in. Royal Circus Games Limited. Celem działalności tej firmy ma być tworzenie gier na konsole, PC i urządzenia mobilne.

Żeby było ciekawiej - Royal Circus Games Limited już zarezerwowało prawa do korzystania z tytułu nowej gry: "Time for a New World", a także hashtagu #TFANW.

Druga świeżo założona firma Lesliego Benziesa, nazwana "VR-Chitect Limited" będzie produkować hardware i software do VR.

Od autora rewolucyjnego Grand Theft Auto III, który otrzymał w 2014 nagrodę Hall of Fame od AIAS (w 2017 roku ten zaszczyt przypadnie Toddowi Howardowi z Bethesdy), można spodziewać się wiele innowacyjnych i ciekawych przedsięwzięć. Czekamy zatem na pierwsze konkretne zapowiedzi nowych gier.

Poniżej materiał z przyznania nagrody Rockstar Games w trakcie BAFTA Games Awards 2014. Jednym z autorów odbierających nagrodę był Leslie Benzies.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/01/23/gta-grandaddy-and-former-rockstar-president-founds-new-studio-and-vr-firm-trademarks-time-for-a-new-world/

Tagi: grand theft auto gta leslie benzies rockstar Rockstar North Take-Two