SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.01.2017 10:28
Shenmue HD. Czy Sega szykuje remastery genialnej serii?
744V

Shenmue HD. Czy Sega szykuje remastery genialnej serii?

Pamiętacie plotki z zeszłego roku o tym, że Sega chce stworzyć remastery dwóch części Shenmue? Firma rzekomo zauważyła ogromne zainteresowanie Shenmue III, nad którym pracuje Yu Suzuki i postanowiła uszczknąć coś dla siebie z tego tortu...

Remastery Shenmue? Czy to możliwe po tym jak Sega przez wiele lat olewała temat kontynuacji tej wspaniałej serii (doszło do tego, że Yu Suzuki musiał szukać samodzielnie szukać wsparcia finansowego dla Shenmue III na Kickstarterze)? Realizacja takiego scenariusza staje się coraz bardziej prawdopodobna. Okazuje się bowiem, że europejski oddział Segi zarejestrował witryny o nazwach "ShenmueHD.com", "ShenmueRemastered.com" oraz "ShenmueGame.com". Były to jedyne witryny, które europejski oddział Segi zarejestrował w 2016 r.

Witryny została zarejestrowane już we wrześniu 2016 roku i wygląda na to, że taki manewr pokrywa się z zapowiedziami Segi, o których wspominałem we wstępie newsa. Firma bowiem dostrzegła wielkie zainteresowanie Shenmue III i prawdopodobnie chce teraz uzyskać na tym ruchu graczy wymierne korzyści finansowe.

Niestety Sega na razie nie chce komentować tych rejestracji. Wydanie remasterów HD Shenmue 1 i 2 można oczywiście rozpatrywać w kategoriach oportunizmu wydawniczego, ale z drugiej strony... to byłaby świetna okazja, by młodsi gracze zapoznali się z tą genialną pozycją.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że prace nad Shenmue III posuwają się w niezłym tempie. Yu Suzuki chwalił się ostatnio naprawdę nieźle prezentującymi się screenshotami. Poniżej materiał wideo prezentujący postępy w pracach nad Shenmue III.

 

Źródło: http://www.tssznews.com/2017/01/05/sega-of-europe-has-registered-shenmueremastered-com-shemnuegame-com-domains-too/

Tagi: