SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.01.2017 12:16
Nintendo Switch bez Mass Effect: Andromeda; co z innymi multiplatformowymi grami?
1336V

Nintendo Switch bez Mass Effect: Andromeda; co z innymi multiplatformowymi grami?

Pytanie o to, jakie gry trafią w pierwszej kolejności na Nintendo Switch ma znaleźć odpowiedź już 13 stycznia, podczas transmitowanej na żywo demonstracji sprzętu, urządzanej przez japońską firmę.

Jeśli chodzi o tytuły multiplatformowe, to niestety pierwsze prognozy nie są najlepsze. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w pierwszym trailerze Nintendo chwaliło się, że na nowy hardware trafi konwersja Skyrim. Co jednak ze świeżymi lub dopiero nadciągającymi grami multiplatformowymi. Czy Switch jest dostatecznie mocny, by podołać takiemu wyzwaniu?

Pierwsze sygnały wskazują na to, że Switch nie będzie w stanie utrzymać "parytetu" z PS4 i XOne, czyli powtórzyłaby się sytuacja, która występowała wcześniej z Wii U. Wiadomo w tej chwili na pewno, że EA nie planuje stworzenia Mass Effect: Andromeda na Switch.

"Nie planujemy takiej wersji. Kiedy Switch trafi na rynek i wszyscy prosiliby o Mass Effect, to... kto wie? Nigdy nie chcielibyśmy definitywnie zatrzaskiwać drzwi" - wyjaśniał producent Andromedy, Michael Gamble.

Wygląda też na to, że BioWare nie robi nic aktualnie w sprawie ewentualnej wzbogaconej wersji Mass Effect: Andromeda na Scorpio. Tutaj jednak premiera hardware'u jest jeszcze na tyle odległa, że łatwiej przychodzi to zrozumieć.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Mass Effect 3 pojawiło się na Wii U. Szkoda zatem, że EA nie ma póki co w planach kontynuowania wydawania kosmicznej sagi również na konsoli Nintendo.

Tagi: mass effect 3 mass effect: andromeda nintendo switch

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Mass Effect: Andromeda
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 23.03.2017
  • Napisy
  • od lat 16 wulgarny język seks przemoc
Miesięcznik PSX Extreme