Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.01.2017 10:11
Final Fantasy XV jest grą roku wg Sakaguchiego i Yoshidy; pracownik Sony chwali się zaliczeniem RPG-a
1503V

Final Fantasy XV jest grą roku wg Sakaguchiego i Yoshidy; pracownik Sony chwali się zaliczeniem RPG-a

Prezes Sony Worldwide Studios wczoraj zapowiadał, że o ile mijające 12 miesięcy były "rokiem hardware'u PlayStation", to 2017 będzie już "rokiem software'u", czyli okresem wypełnionym wspaniałymi grami. Brzmi ciekawie, ale jaka gra wg Yoshidy była najlepsza w 2016 roku?

Shuhei Yoshida to prawdziwy gracz, który - oprócz pełnienia funkcji prezesa Sony Worldwide Studios - znajduje też czas na zaliczanie głośnych produkcji. Gość np. chwalił się jakiś czas temu, że zdobył "platynę" w Bloodborne, a teraz powiedział w wywiadzie z 4Gamer, że bawił się świetnie przechodząc Final Fantasy XV, które wg niego jest najlepszą grą 2016 roku.

"FFXV porzuciło utarte reguły tzw. jRPG i myślę, że udało im się przedefiniować, czym jest Final Fantasy, wynosząc markę na poziom, na którym znajdują się obecnie RPG-i z Zachodu. (...)

Sądzę, że to ogromne osiągnięcie, które przejdzie do historii w annałach gatunku RPG, pokazując fanom zza oceanu, że przemysł japońskich gier AAA działa dobrze i intensywnie".

Yoshida pochwalił się również na Twitterze, że jego opinie o Final Fantasy XV nie są wyssane z palca. Prezes Sony Worldwide Studios pochwalił się "certyfikatem", który otrzymuje się po skończeniu gry (co zajęło Yoshidzie 38 godzin) a także latającą Regalią.

Hironobu Sakaguchi zapytany przez redakcję 4Gamer o najlepszą grę 2016 roku również odpowiedział, że jest nią Final Fantasy XV. Ojciec serii Final Fantasy, który wiele lat temu opuścił Square Enix, twierdzi, że rozgrywka w FFXV daje mu niesamowitą frajdę.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/12/28/sony-shuhei-yoshida-final-fantasy-xv-game-year/

Tagi: