Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.12.2016 11:54
Nowa gra autora Harvest Moon jest tak nudna, że trzeba przyspieszać gameplay?
577V

Nowa gra autora Harvest Moon jest tak nudna, że trzeba przyspieszać gameplay?

Autor serii Harvest Moon pokazał swoją najnowszą produkcję już we wrześniu. Niestety okazało się wtedy, że Birthdays the Beginning prezentuje się jak gra z... PlayStation 2. Może jednak produkcja nadrobi wizualne niedomagania mocnym gameplayem?

Ekipa Arc System Works umieściła na swoim kanale YouTube film prezentujący duże ilości rozgrywki z Birthdays the Beginning. Duże porcje gameplayu przyspieszono... chyba po to, by gracze nie zasnęli przed ekranami. Koncepcja rozwijania żywych istot od najprostszych alg i wodorostów do dinozaurów i potężnych ssaków jest fascynująca w teorii, ale w praktyce gra autora Harvest Moon może mieć problem z przebiciem się na rynku. Gameplay wydaje się ślamazarny a mapa, na której rozgrywa się zabawa jest strasznie mała. Zdaje się, że spore części rozgrywki wypełnia... oczekiwanie na narodziny nowych gatunków, takich jak rozmaite drzewka czy insekty.

Być może podchodzę jednak do tej pozycji zbyt sceptycznie. Pomysł na gameplay na pewno jest intrygujący i – co ważne - Birthdays pojawi się na Zachodzie. NIS America już zapowiedziało, że gra zawędruje do Europy i USA w 2017 r. Pierwsze odsłony Harvest Moon były cudowne, więc może jednak Yasuhiro Wada zaskoczy nas ponownie innowacyjnym gameplayem, którego próżno szukać w innych produkcjach.

 

Tagi: Arc System Works Birthdays the Beginning ps4