Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2016 20:06
Sony uczy składać zamówienia przedpremierowe na PlayStation Store
1004V

Sony uczy składać zamówienia przedpremierowe na PlayStation Store

Składacie jeszcze zamówienia przedpremierowe? Ja oduczyłem się tej praktyki dobre kilka lat temu, ale z ciekawości obserwuję graczy, którzy potrafią naciąć się na sklep i dostają „preorder” kilka dni po premierze. Inaczej jest z cyfrową dystrybucją, ale to rozwiązanie nadal nie jest idealne. 

Odnoszę wrażenie, że zamówienia przedpremierowe mają jeszcze sens tylko w wypadku, gdy gracz zamierza nabyć bardzo ekskluzywną kolekcjonerkę lub specjalne wydanie wyczekiwanej produkcji. Klienci jednak nadal zawierzają sklepom, czasami nawet wysyłają gotówkę, a później, gdy duża sieć wrzuci pudełka na kilka dni przed premierą, narzekają na forach i w komentarzach. Dobrym przykładem takiej sytuacji jest bez wątpienia Final Fantasy XV – tytuł można było bez najmniejszych przeszkód kupić na tydzień przed debiutem, ale niektórzy zapłacili za pudełka kilka miesięcy przed premierą, a później głośno narzekali między innymi w komentarzach na naszym portalu.

Z cyfrową dystrybucją jest odrobinę inaczej. Tutaj nie musimy ganiać za pudełkiem, denerwować się na sprzedawców, a produkcję pobieramy przed premierą, zaś w samym dniu debiutu (często od razu po północy) pozycja jest aktywna i możemy rozpoczynać zabawę. Z drugiej strony takiego tytułu nie odsprzedamy (jeśli mamy na głównym koncie i nie chcemy się go pozbyć) i oczywiście nie otrzymujemy samego pudełka.

Sony jednak postanowiło zachęcić do preorderów na PlayStation Store… Ale czy komukolwiek jest potrzebny taki film? Wątpię. No dobra, a Wy składacie jeszcze zamówienia przedpremierowe? 

Źródło: YouTube.com

Tagi: playstation 4 preoder sony