SKLEP
Paweł Perez Myśliwiec Paweł Perez Myśliwiec 07.01.2017 10:35
PSX Extreme 233 + Kalendarz Gracza 2017 już w sprzedaży
2761V

PSX Extreme 233 + Kalendarz Gracza 2017 już w sprzedaży

Od ponad tygodnia dostępny jest najnowszy numer PSX Extreme. Styczniowe wydanie wyjątkowe jest z wielu względów - 3 okładki do dwóch wyczekiwanych gier oraz Kalendarz Gracza 2017 to tylko początek atrakcji. W związku z dodatkiem w postaci kalendarza cena numeru to wyjątkowo 12,90 zł. 

UWAGA! Numer 233. (styczeń 2017) dostępny jest wraz z Kalendarzem Gracza 2017. Cena numeru to wyjątkowo 12,90 zł. Ponadto numer dostępny jest z jedną z poniższych okładek do wyboru (prosimy mieć na uwadze, że dostępność okładek jest losowa i redakcja nie ma wpływu na to, w którym punkcie są konkretne okładki). 

Roger: Piractwo to temat, który na konsolach już praktycznie nie istnieje, ale nie zawsze było tak kolorowo. W 233. numerze PSX Extreme spoglądamy na ten niewygodny temat z należytym dystansem, w czym pomagają nam dwaj handlarze, którzy przez kilkanaście lat żyli ze sprzedaży „kopi zapasowych” i zgodzili się po raz pierwszy opowiedzieć nam swoją historię. To skarbnica wiedzy o rodzącym się w bólach rynku gier w Polsce, problemach i korzyściach, jakie przyniosły wizyty na giełdach i osiedlowych bazarach. Poczynając od Pegasusa, a na współczesnych systemach kończąc. Obaj wspomniani panowie niedawno zwinęli swój nielegalny interes, bo piractwo przestało się opłacać. Zarówno im, jak i samym graczom. To koniec pewnej epoki, której przyglądamy się w obszernym materiale przygotowanym przez Dżuja przy wsparciu Kaliego i wracającego na łamy magazynu Norby’ego.  

Drugi Temat numeru skupia się na najbardziej wyczekiwanych grach 2017 roku. Tym razem nie jest to sucha wyliczanka, bo w głosowanie zaangażowana została 19-osobowa redakcja. Na podstawie podesłanych typów stworzyliśmy swoiste TOP 40, a całość została okraszona komentarzami zarówno starej, jak i nowej gwardii zgRedów, a także ludzi z branży (w tym znanych nazwisk spoza Polski). Ponadto w numerze recenzujemy dwie gry legendy – The Last Guardian i Final Fantasy XV. Z towarzyszących im tekstów dowiecie się o mitologii gier Team ICO oraz procesie powstawania najnowszej odsłony serii Square Enix, który łatwy nie był. Czy ostatecznie oba tytuły spełniły oczekiwania? Możecie liczyć na rzeczowe i wzbogacone o opinie kilku redaktorów recenzje. A gdyby brakowało Wam dobrej publicystyki, to polecam czytadła o mrocznej stronie sportów ekstremalnych przy okazji recenzji Steep, o tym, jak to jest z tą słowiańskością w serii Wiedźmin oraz o kulisach fenomenu Tamagotchi. Dla fanów japońszczyzny mamy gorący playtest Yakuzy 6, który przygotował wracający do większej aktywności Mazzi.

W grudniu odbyło się też wigilijne zebranie redakcji. Takiej imprezy jeszcze nie było – lasery, sztuczny dym, dyskotekowa kula, HIV tańczący w kapeluszu Farming Simulator, pijacki turniej w Tekkena 3 i Perez próbujący to wszystko ogarnąć. Nadaremno. Kilka osób zachowało trzeźwość umysłu, więc udało się odtworzyć wydarzenia, choć nie odpowiadamy za zdrowie psychiczne czytających ową relację. Pozostaje mi już tylko złożyć Wam szczere życzenia noworoczne. Dzięki wielkie za to, że co miesiąc jesteście z nami!

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 
TEMATY NUMERU
 
TOP 40 gier 2017 roku
Śmierć konsolowego piractwa
 
CO NOWEGO
 
Dragon Ball: Fusions
Iron Harvest 1920+
Outlast II
Kierunek Dortmund – relacja z wyjazdu
Video Games Live – relacja z koncertu
PlayStation Experience 2016
 
PLAYTEST
 
Yakuza 6: The Song of Life
 
RECENZJE
 
Amnesia Collection
Assassin’s Creed: The Ezio Collection
Bard’s Gold
Batman The Telltale Series – Episode 4-5
Bridge Constructor
Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Crystal Rift
Dead Rising 4
Drive!Drive!Drive!
Final Fantasy XV
Forza Horizon 3 Blizzard Mountain
Lara Croft GO
Mother Russia Bleeds
Now Sing
Pokemon Sun/Moon
Silence
Sky Force Anniversary
Space Rift: Episode 1
Steep
Steins;Gate 0
Surgeon Simulator: Experience Reality
The Dwarves
The Last Guardian
Werewolves Within
Zen Pinball / Pinball FX2 – Bethesda Pinball
 
HARDKOR
 
Długa i ciężka droga z piekła – z pamiętnika Noctisa
Mitologia świata Team ICO
Śmiercionośne ryzyko
Poza ekranem – Wiedźmaki, strzygi i kiszona kapusta 
Szalone wyścigi po japońsku
Jak zabić studio – kulisy upadku twórców Two Worlds 
Extreme’owa opowieść wigilijna
Day One Patch – droga bez powrotu
Kartoteka – Fumito Ueda
Sprzeciw!
„Łotr 1. Gwiezdne Wojny  – historie” – recenzja filmu
 
RETRO
 
Trzeba znać
Czytelnia 
Pegasus zone – Godzilla 2: War of the Monsters
Kult plastiku – Baby and Me
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXV)
Tru Story – Sen na jawie
Comix Zone – rozmowa z Danielem Chabonem
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Głos Ludu
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru styczniowego wysłaliśmy w sobotę, 24 grudnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

Tagi: