Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.12.2016 18:04
What Remains of Edith Finch zadebiutuje również na PC. Sony nie zajmuje się już projektem
419V

What Remains of Edith Finch zadebiutuje również na PC. Sony nie zajmuje się już projektem

W marcu 2013 roku autorzy The Unfinished Swan zapowiedzieli What Remains of Edith Finch. Gra powstaje, powstaje, powstaje, powstaje i w końcu Sony postanowiło zrezygnować ze współpracy z deweloperami. Tytuł ma już nowego wydawcę, który zamierza wrzucić projekt również na komputery osobiste. 

Od 2013 roku napisaliśmy o What Remains of Edith Finch zaledwie cztery wiadomości. Jest to dość zaskakująca sytuacja, ponieważ tytuł był dotychczas promowany przez Sony, ale japońska korporacja nie zamierza dłużej czekać na deweloperów.

Grą zaopiekuje się teraz Annapurna Pictures – amerykańska firma, która dotychczas zajmowała się produkcją filmów, między innymi: Zero Dark Thirty, The Master oraz Sausage Party. Korporacja ogłosiła wejście na rynek gier wideo i w zespole zajmującym się naszym rynkiem znaleźli się weterani branży z Journey, God of War, Mortal Kombat, Everybody’s Gone to the Rapture, Flower i Fat Princess.

To właśnie ta ekipa wyda na rynek What Remains of Edith Finch. Gra Giant Sparrow  zadebiutuje jednocześnie na PlayStation 4 i komputerach osobistych w 1 kwartale 2017 roku.

Zobaczcie ostatni zwiastun opublikowany przez Sony w połowie ubiegłego roku:

Tagi: Annapurna Pictures Giant Sparrow What Remains of Edith Finch

Nie przegap