NBC News: Putin oskarża Microsoft o szpiegostwo, chce zabronić korzystania z software’u amerykańskich firm

Wideo
2856V
NBC News: Putin oskarża Microsoft o szpiegostwo, chce zabronić korzystania z software’u amerykańskich firm
Bartosz Dawidowski | 04.11.2016, 08:53

Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Rosją psują się w szybkim tempie. Niestety ofiarą tego napięcia może być niedługo branża komputerowa.

Wg informacji, do których dotarła telewizja NBC News prezydent Rosji twierdzi, że Microsoft szpieguje rosyjskich urzędników i przekazuje ważne informacje państwowe amerykańskiemu rządowi.

Rzecznik prasowy Microsoftu wypiera się wszystkich zarzutów Putina, twierdząc, że firma nigdy nie prowadziła akcji szpiegowskich i że nie współpracuje z rządem amerykańskim. Dominic Carr z Microsoftu stwierdził nawet, że gigant z Redmond pozywał już amerykański rząd czterokrotnie, który podobno chciał wymusić na korporacji dostęp do prywatnych maili i danych zgromadzonych w "Chmurze".

Wg NBC News plany rosyjskiego rządu są dalekosiężne. Rosja chciałaby w kolejnych latach zabronić korzystania z amerykańskiego software'u i stworzyć własne oprogramowanie. Dotyczy to również korzystania z popularnych portali społecznościowych, które uznawane są przez Putina za niebezpieczne dla Rosji. W zeszłym roku rosyjski rząd podjął decyzję o odcięciu Rosjan od sieci biznesowej Linkedin. Od lat tworzona jest alternatywa dla Facebooka o nazwie VK.com, która cieszy się w Rosji ogromną popularnością.

 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych