Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.11.2016 10:46
Prawie 4 miliony sprzedanych sztuk PS4 w kwartał – Sony prezentuje swoje wyniki finansowe
2921V

Prawie 4 miliony sprzedanych sztuk PS4 w kwartał – Sony prezentuje swoje wyniki finansowe

Sony przedstawiło swoje bieżące wyniki finansowe dotyczące ostatniego kwartału. Dowiedzieliśmy się również, ile sztuk PS4 udało się sprzedać japońskiej firmie od czasu premiery tej konsoli.

Okazuje się, że japońska korporacja zakończyła ostatni kwartał roku fiskalnego "na plusie", ale zysk netto wyniósł tylko 4,8 mld jenów, co oznacza wynik gorszy o 85% rok do roku.

Sony tłumaczy w raporcie finansowym takie nie najlepsze wyniki wyraźnym pogarszaniem się sprzedaży w dziale "Półprzewodników i Komponentów". Ciosem dla firmy były też koszty związane z trzęsieniem ziemi w regionie Kumamoto. Sam koszt napraw wyniósł ok. 7 mld jenów, a koszt utrzymywania fabryk, które nie mogły pracować wyniósł ok. 1,5 mld jenów.

Jeśli chodzi o sprzedaż PS4, to Sony może się pochwalić niezłą sprzedażą 3,9 egzemplarzy tego sprzętu od 1 lipca do 30 września. Globalna sprzedaż konsoli wynosi obecnie 47,4 mln egzemplarzy PS4. Pomimo takich rezultatów w dziale Game & Network Sony tez nie ma powodów do zbytniego optymizmu. Zysk operacyjny w tym dziale spadł w ostatnim kwartale o 20% rok do roku.

Co ciekawe Sony nadal prognozuje, że do końca roku fiskalnego (czyli do marca 2017) sprzeda się jeszcze ok. 13 milionów egzemplarzy PS4. Do tej prognozy wliczana jest potencjalna sprzedaż modelu PS4 Pro.

Tagi: ps4 raport finansowy Sony sprzedaż wyniki