Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.10.2016 18:18
Microsoft zapowiedział gogle VR, Surface, Surface Studio i więcej! Poznajcie wszystkie szczegóły konferencji
2702V

Microsoft zapowiedział gogle VR, Surface, Surface Studio i więcej! Poznajcie wszystkie szczegóły konferencji

Microsoft na godzinę 16:00 zapowiedział specjalną konferencję, w której głównym tematem był Windows 10. Firma na wydarzeniu pokazała między innymi gogle do wirtualnej rzeczywistości, które prawdopodobnie będą współpracować z Project Scorpio. 

Mogliśmy się spodziewać, że Microsoft w końcu pokaże gogle wirtualnej rzeczywistości, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Terry Myerson z amerykańskiej korporacji zapowiedział na konferencji współpracę z HP, Dell, Lenovo oraz Acerem – wszystkie firmy będą tworzyć nowoczesne gogle, które będą dedykowane Windows 10. Urządzenie kupimy już od 299 dolarów. Jest to bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ klienci dostaną dostęp do wielu ciekawych zestawów od różnych producentów.

Drugim znaczącym urządzeniem przedstawionym na show był nowy Sufrace Book. Laptop ma oczywiście wymienione podzespoły, wydajność na poziomie 1,7 teraflopa, nowe chłodzenie, świeżutkie układy GPU, CPU, a bateria wystarczy na nawet 16 godzin pracy! Jednak na takie przyjemności trzeba przygotować 2400 dolarów.

Mało kto jednak spodziewał się Surface Studio – jest to stacjonarny komputer ukryty w wielkim monitorze. 28-calowy wyświetlacz PixelSense (192 PP) z wyjątkowo cienkim wyświetlaczem robi ogromne wrażenie. Trzeba mieć jednak świadomość, że wszystkie podzespoły znajdują się w małym docku – 32GB pamięci RAM, Core i7, Nvidia 980M, wifi, czy też głośniki 2.1. Cena od 2999 dolarów.

Posiadacze Xboksów One otrzymają nową aktualizację, która ułatwi streamowanie rozgrywki, a ponadto zainteresowani skorzystają z Painta 3D… Aplikacja przygotowana dla komputerów osobistych pozwoli skanować elementy, które następnie możemy przenosić na ekran oraz edytować.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: Microsoft Microsoft Surface windows 10 Xbox One