SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.10.2016 11:40
FFXV "wyciska wszystkie soki" z PS4; nie liczcie na fajerwerki na PS4 Pro
2187V

FFXV "wyciska wszystkie soki" z PS4; nie liczcie na fajerwerki na PS4 Pro

Liczycie na wyraźne usprawnienia graficzne w Final Fantasy XV po odpaleniu gry na PlayStation 4 Pro? Square Enix wyjaśnia, że na takie atrakcje brakuje czasu.

Fakt, że Final Fantasy XV pojawi się na rynku w tym samym miesiącu co PlayStation 4 Pro może podpowiadać, że gra skorzysta na mocniejszym sprzęcie. Nadzieje na lepsze detale graficzne ostudził jednak reżyser produkcji. Hajime Tabata powiedział w wywiadzie z Hobbyconsolas, że gracze nie mogą liczyć na większe usprawnienia wizualne w FFXV na PS4 Pro w porównaniu z edycją na PS4. Wszystko w związku z tym, że deweloperzy nie mają na takie zabiegi czasu, a poza tym i tak "wycisnęli" wszystko co się dało z PlayStation 4.

"Jeśli chodzi o PS4 Pro, to mamy tu podobną sytuację jak z PC - jeśli chcielibyśmy wykorzystać przewagę mocy nowego hardware'u musielibyśmy zaangażować w to sporo czasu i sił. Wolny czas to jednak nie jest luksus, na który możemy sobie teraz pozwolić. Nie przewidywaliśmy również wcześniej istnienia PS4 Pro. Zatem w przyszłości, poświęcając temu czas, być może FFXV na PS4 Pro wykorzysta w pełni możliwości tego hardware'u. W tej chwili zostajemy jednak przy wyciśnięciu wszystkich soków z mocy dostępnej PS4" - tłumaczył Hajime Tabata.

Taka sytuacja może wbrew pozorom cieszyć, bo wiele osób obawiało się, że FFXV w wersji na PS4 będzie mieć tak samo kiepski framerate, jak w ostatnim demie i że Square Enix na zarzuty o taki techniczny "babol" będzie nas po prostu odsyłać po zakup PS4 Pro. Na szczęście wygląda na to, że taki scenariusz się nie zrealizuje i będzie można spokojnie prowadzić rozgrywkę na PS4. Oby!

Źródło: http://gamingbolt.com/final-fantasy-15-ps4-pro-version-will-not-have-many-improvements-over-the-base-version

Tagi: