Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2016 19:01
Geoff Keighley publicznie skrytykował No Man’s Sky. Sean Murray w październiku będzie się tłumaczył
2458V

Geoff Keighley publicznie skrytykował No Man’s Sky. Sean Murray w październiku będzie się tłumaczył

Temat No Man's Sky jeszcze przez wiele miesięcy będzie pojawiał się na łamach wszystkich branżowych portali. Gra nie zaprezentowała oczekiwanej i co najważniejsze obiecanej jakości, więc wielu graczy czuje spore rozczarowanie projektem. Sprawę pozycji skomentował na łamach swojego nowego programu Geoff Keighley, który jednocześnie zapowiedział wizytę Seana Murray’ego.

W nocy z czwartku na piątek odbył się pierwszy program z serii Live with YouTube Gaming. Geoff Keighley zaprosił do swojego nowego show między innymi deweloperów Titanfall 2 i podczas wydarzenia zostały zaprezentowane nowe fragmenty rozgrywki.

Dziennikarz na koniec odcinka postanowił w dość otwarty sposób skomentować sytuację No Man's Sky. Keighley zaznaczył, że od marca nie miał kontaktu z deweloperami, bo Sean Murray uważał, że gospodarz nowego programu Youtube’a jest nieprzychylnie nastawiony do jego twórczości.

Geoff postanowił się wypowiedzieć, bo to właśnie on ogłosił pozycję w 2013 roku na Spike VGX, ale od samego początku miał wrażenie, że ekipa nie miała tak naprawdę pojęcia, w którym kierunku zmierza. Prezenter podkreślił, że choć nie jest to zła gra, to jest po prostu niedokończona i powtarzalna, ale najważniejszym problemem produkcji są oczywiście kłamstwa:

 

„Niezależnie od sytuacji, musisz być szczerym z fanami.  Nie możesz kłamać. Sean chciał zachować obietnicę i tajemnice tak bardzo, że zaczął nie szanować swoich odbiorców.  Gracze, którzy zapłacili za tytuł mogą być rozczarowani.”

Są to bardzo wymowne słowa od znanej osobistości z naszej branży, ale możemy mieć pewność, że to nie koniec. Keighley kończąc pierwszy odcinek swojego programu zapowiedział, że już w październiku w jego studiu może pojawić się Sean Murray, który postara się wyjaśnić, co się tak naprawdę stało z jego wielkim dziełem.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: Geoff Keighley live with youtube gaming No Man's Sky sean murray