SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.09.2016 18:29
SEGA rozważa zainwestowanie w VR. Obcy: Izolacja może otrzymać oficjalne wsparcie
597V

SEGA rozważa zainwestowanie w VR. Obcy: Izolacja może otrzymać oficjalne wsparcie

Obcy: Izolacja to jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat. Creative Assembly przygotowało trzymającego w napięciu dreszczowca, który potrafi wymęczyć największych sympatyków gatunku. Od wielu miesięcy gracze proszą o oficjalne wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości i SEGA dostrzega zainteresowanie. 

Obcy: Izolacja to jedna z produkcji idealnie nadających się do wirtualnej rzeczywistości. W grze musimy chować się przed przerażającym przeciwnikiem, który potrafi wyczuć nasze najdrobniejsze ruchy.

Tytuł od dawna otrzymał kilka modyfikacji, dzięki którym możemy sprawdzić pozycję z Oculusem na głowie, ale graczom wciąż brakuje oficjalnego wsparcia. Jednak jak to mówią marzenia się spełniają – w sprawie wypowiedział się szef europejskiego oddziału Segi, Jurgen Post:

„Wirtualna rzeczywistość zwraca naszą uwagę. Mamy wiele zestawów VR w biurze i ludzie na nich grają. Badamy sposób uwolnienia gier na te urządzenia. Jeszcze nic nie ogłaszamy, ale jesteśmy bardzo blisko. Przygotowaliśmy demo Obcy: Izolacja jakieś 3 lata temu na Oculus Rift i było to wyjątkowo przerażające doświadczenie. Powrót do VR [w przypadku tego tytuł – red.] byłoby marzeniem, a marzenia mogą się spełnić.”

To oczywiście nie jest jakiekolwiek zapewnienie, ale czy przedstawiciel Segi wypowiadałby się na temat wirtualnej rzeczywistości i wspominał o tym tytule bez powodu? Wątpię. 

Źródło: https://www.vg247.com/2016/09/19/alien-isolation-might-gain-official-vr-support/

Tagi: Creative Assembly Obcy: Izolacja Sega vr wirtualna rzeczywistość